Tri zápasy po sebe prehrali o päť bodov

Jozef Petruška|24. feb 2016 o 00:00

V Nitre nevyšiel Spišiakom vstup do druhého polčasu. Strelecky exceloval Tomáš Osvald pri trojkových pokusoch.

SP. NOVÁ VES. Veľkú šancu na vymazanie nuly v kolónke víťazstiev mali basketbalisti Spišskej Novej Vsi pod Zoborom.

Dva predchádzajúce majstráky nasvedčovali tomu, že herný prejav a forma Novovešťanov v závere základnej časti graduje.

Zlý vstup do druhého polčasu

Po prvom polčase viedla Nitra len 41:37. Po nevydarenej tretej štvrtine už mali Nitrania vyše dvadsaťbodový náskok, ale znova to bola v závere dráma.

Po Leviciach a Svite nakoniec Spišská Nová Ves opäť prehrala tretí zápas za sebou len o päť bodov 84:89.

„Do Nitry sme cestovali s cieľom zvíťaziť. Stretnutie sme mali dobre rozbehnuté, ale vstup do druhého polčasu bol katastrofálny. Slabá obrana v tretej štvrtine rozhodla o našej prehre,“ povedal po súboji v Nitre tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Dávid Demečko.

V sobotu majú Spišiaci posledný pokus doma proti Komárnu prvý raz v sezóne bodovať naplno. Po Nitre ich teší výborný výkon a trojkové pokusy Tomáša Osvalda, keď z celkových 17 dosiahnutých bodov zaznamenal 15 spoza trojkového oblúka.

„Päť trojok a sedemnásť dosiahnutých bodov v Nitre veľmi teší. Mrzí ma však ďalšia prehra len o päť bodov. Veľká škoda, lebo konečne sme chceli zvíťaziť. Snáď sa nám to podarí konečne v sobotu doma s Komárnom,“ dodal úspešný strelec Spišiakov Tomáš Osvald.