Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Tri kovy si odniesli regionálni bežci

Ženy od 40 rokov. Zľava: Semanová, Božová, Ivančová. (Autor: ADB)
Danica Božová|Publikované 22. dec 2016 o 23:00

Beh vo Vranove nad Topľou prilákal na štart 147 pretekárov.

POPRAD. Tretí ročník mestského cestného behu Generali citty run vo Vranove nad Topľou prilákal na štart 147 pretekárov. Vynikajúca organizácia, vysoká športová úroveň.

Hlavný organizátor Roman Bak zvládol dvojrolu excelentne – okrem usporiadateľskej činnosti zvládol i bežeckú – dokonca vo vedúcej skupinke.

Muži

Trať dlhú 5 km v studenom počasí najrýchlejšie zvládol 22-ročný Radovan Tomeček z TJ Obalservis Košice. Bronzový zo slovenského šampionátu v krose v kategórii mužov – vytrvalcov bežal v rámci prípravy na nadchádzajúci európsky šampionát v krose, kde bol nominovaný Slovenským atletickým zväzom pre súťaž v kategórii do 23 rokov.

Druhému v cieli, triatlonistovi Danielovi Kravianskemu, nadelil viac ako minútu. Bronz v celkovom poradí bral Adrián Vavrek z Dulovej Vsi.

V kategórii veteránov od 40 do 49 rokov hrali prvé husle pretekári zo Spiša. Zlato bral Tomáš Kamas, v celkovom poradí šiesty, striebro Štefan Sumerling, celkovo deviaty.

„Myslel som si, že zima bude horšia, ale mne sa počasie na beh zdalo celkom príjemné. Od začiatku sa išlo veľmi rýchlym tempom. Víťaz Tomeček si šiel svoje preteky a my, skupina šiestich bežcov, sme išli vo vláčiku, ja v jeho závere. V druhom kole chybou organizátora sme všetci vošli do slepej uličky, kde na nás zakričali, že ideme zle. Tak sme zabrzdili a plnou parou späť. Potom som bol v tej skupinke odrazu na čele ja. Moje tempo v priemere vyšlo na 3:20 min/km. S výsledkom som spokojný, išlo sa mi veľmi dobre a uvoľnene,“ konštatoval Kamas po dobehnutí.

Opačný názor mal Sumerling: „Aj ja som bežal zlým smerom spolu so skupinkou ako Kamas. Dokonca som bol asi dve – tri sekundy pred ním. Táto chyba organizátorov ma však vykoľajila, potom som už stuhol a do boja o veteránske prvenstvo nezasiahol,“ spresnil situáciu so smutným pohľadom v očiach.

Piata priečka v tejto kategórii prischla Milanovi Šoltýsovi z Batizoviec, bežiacemu v drese BK Poprad. „Dnes som na medailistov nemal,“ uznal vysoké kvality súperov.

Bez medaily odišiel z Vranova i Pavel Krasuľa zo Ždiaru, ktorý pred týždňom bežecky zažiaril v Michalovciach v kategórii od 50 rokov.

„Teraz som na prvých dvoch od začiatku nestačil, snažil som sa však bojovať o bronz. Začal som rýchlo a v závere som na to doplatil. Jozef Juro z Vinného, ktorého som v Michalovciach vo finiši predbehol, mi teraz prehru vrátil. On získal bronz, mňa pred cieľom predbehli ešte dvaja ďalší bežci,“ konštatoval športovec, ktorého o niekoľko dní čakajú svetové poháre veteránov v slalome a obrovskom slalome.

Ženy

Medzi ženami hrala prím Mahuliena Krištanová. Bežkyňa pochádzajúca z Vranova, dnes pracujúca ako učiteľka v Košiciach, nedala súperkám žiadnu šancu. Zvíťazila s náskokom väčším ako minúta.

V kategórii veteránok od 40 rokov dominovala vekom päťdesiatnička Danica Božová zo Svitu. „Prvenstvo v kategórii som nečakala, potešilo,“ konštatovala bežkyňa, ktorá cieľovú pásku preťala ako štvrtá bez rozdielu veku.

Z výsledkov: Muži do 39 rokov: 1. Radovan Tomeček, TJ Obalservis Košice – 15:23 min. (celkový víťaz), 2. Daniel Kraviansky, Pro body triatlon team Košice – 16:26 (celkovo 2.), 3. Adrián Vavrek, Dulová Ves – 16:31 (celkovo 3.), 6. Roman Bak, Generali city run – 16:45 (celkovo 7.); Muži od 40 do 49 rokov: 1. Tomáš Kamas, Sp. N. Ves, PROKE – 16:41 (celkovo 6.), 2. Štefan Sumerling, Fitnessport SNV – 17:02 (celkovo 9.), 3. Michal Ivančo, Spartan Patriot team – 17:24 (celkovo 11.), 5. Milan Šoltýs, BK Poprad – 18:33 (celkovo 18.); Muži od 50 do 59 rokov: 1. Jaroslav Tomeček, Tulčík – 18:30 (celkovo 17.), 2. Miroslav Smetana, Medzilaborce – 18:42, 3. Jozef Juro, Vinné – 19:06, 6. Pavel Krasuľa, 1. SKI Masters Ždiar – 19:53; Ženy do 39 rokov: 1. Mahuliena Krištanová, CODE 2B Košice – 20:05 (celková víťazka), 2. Lucia Iľková, Prešov – 21:15 (medzi ženami 2.), 3. Lucia Vavreková, Dulová Ves – 22:12 (medzi ženami 5.); Ženy od 40 rokov: 1. Danica Božová, Svit – 22:07 (medzi ženami 4.), 8. Oľga Šagátová, 1. SKI Masters Ždiar – 30:50; Juniorky: 1. Sandra Ivanková, KOB ATU Košice – 21:43 (medzi ženami 3.).

Autor: Danica Božová

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.