Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Tréner Kolesár: Aby sme to nejako v zdraví prežili

Z minulej sezóny. Košičania si s Prešovom hanbu neurobili... (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 26. aug 2014 o 22:00

Oficiálny úvod nového ročníka hádzanárskej extraligy mužov je naplánovaný na piatok 29. augusta.

Oficiálny úvod nového ročníka hádzanárskej extraligy mužov je naplánovaný na piatok 29. augusta, keď sa medzi elitou prvýkrát v histórii predstaví HKM Šaľa, ktorý privíta na svojej palubovke silný Hlohovec, ale prvé góly novej sezóny padnú už dnes v Prešove, lebo Tatran musí pre víkendové povinnosti v SEHA lige svoj zápas s 1. MHK Košice predohrávať.

KOŠICE. Kým slovenský majster je už v plnom tempe, a zdá sa, že aj v dobrej forme (o čom svedčí víťazstvo na prestížnom TV turnaji šampiónov v bosnianskom Doboji), Košičania vstupujú do nového ročníka extraligy v surovom stave, respektíve pripravení (či nepripravení) vari na päťdesiat percent.

Vzhľadom na to, kedy a s akými problémami začali prípravu na túto sezónu, je možno aj tá päťdesiatka príliš vysoké číslo.

„Na to, na koľko percent sme pripravení na novú sezónu, sa dá veľmi ťažko odpovedať, keďže to nebola vôbec štandardná príprava, lebo bola veľmi krátka,“ vraví tréner košických hádzanárov Ján Kolesár.

„Takže vlastne ani neviem, čo môžem od novej sezóny očakávať. Neostáva nám nič iné, musíme bojovať. Aj s úzkym kádrom, ktorý má minimálnu kvalitu.“

V príprave tú kvalitu v podstate nebolo možné preveriť, lebo Košičania si horko-ťažko dojednali iba jeden tréningový zápas s maďarskou Nyíregyházou.

„Jasné, prehrali sme značným rozdielom, ale to sa dá zdôvodniť aj tým, že som chcel dať príležitosť všetkým hráčom, ktorých som mal k dispozícii. Bolo ich trinásť.“

Najhoršie, čo môže byť

Nuž, mať v kádri na prahu ligovej sezóny trinásť hráčov, to tiež nie je nejaký závratný počet.

Budú dnes v Prešove použiteľní všetci? „Neviem, uvidíme po dnešnom tréningu,“ nemal Ján Kolesár včera predpoludním predstavu o súpiske na úvodný zápas sezóny.

Aspoň tá základná sedmička, ktorá podpísala zmluvy, by mohla byť k dispozícii. „Ani o nich sa nedá povedať, že je to základná sedmička, ja to beriem tak, že je to sedem 'kusov'. Do Prešova zoberiem tých hráčov, ktorí trénujú a chcú ísť, teda aj tých, ktorí nemajú zmluvy. Hráči bez zmluvy môžu odohrať dva zápasy, tento a proti Topoľčanom, a potom uvidíme.“

Ísť do Prešova v takomto stave, to neveští nič dobré. „To je najhoršie, čo môže byť, že začíname v Prešove, s najlepším mužstvom ligy, keď sa nám všetko rozpadlo, keď príprava prakticky ani nebola. Pre nás budú vlastne prvé ligové zápasy ako príprava. Ale je to už liga, a treba v nich aj niečo uhrať. Aj keď s kádrom, ktorý je kvalitou o päťdesiat percent, možno aj viac, a to nepreháňam, horší ako v minulej sezóne, to bude veľmi ťažké. V Prešove budeme aspoň bojovať, a pokúsime sa uhrať dobrý výsledok, zohrať dôstojnú úlohu a neurobiť si nejakú extrémnu hanbu na začiatku sezóny. Aby sme to nejako v zdraví prežili,“ vraví Ján Kolesár, že aj s týmito slovami ho známi do Prešova vyprevádzajú.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.