Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Trebuňák: Dobre sme si zahrali, výsledok je pre nás super

Ilustračná snímka. (Autor: SITA/AP)
Ján Jacoš|Publikované 10. jún 2018 o 17:53

Prešovská omladina podľahla FK Košice.

PREŠOV. V súboji 29. kola tretej futbalovej ligy vyhral favorizovaný FK Košice v Prešove nad juniormi 1. FC Tatran 4:1.

Prešovská omladina síce nastúpila so sedemnásťročnými hráčmi proti druhému tímu súťaže však podala sympatický výkon.

Hostia neponechali nič na náhodu, hernú dominanciu umocnili aj gólmi. Pozície v streleckej tabuľke si upevnili Radovan Bandžuch a Mojmír Trebuňák.

Pre dorastencov to bola škola

Juniorov Prešova v tomto stretnutí viedol z lavičky Róbert Lukáč, lebo tréneri Tomáš Eliaš a Marek Petruš si plnili povinnosti pri družstve staršieho dorastu.

„Nastúpili sme s dorastencami, bola to pre nich dosť veľká škola,“ zvýraznil R. Lukáč.

„Chlapci podali výkon na hranici možností, hovorím, bola to pre nich škola futbalu. Mali sme celkom dobrý prechod do útočnej fázy, pred šestnástkou súpera sa nám už tak nedarilo. Chceli sme podať čo najlepší výkon, rozdiel medzi dorasteneckým a mužským futbalom je však značný.“

Chcú aj víťaznú rozlúčku

„Prešov síce nastúpil s mladými hráčmi, ale pokiaľ zápas nie je rozhodnutý, tak žiaden nie je ľahký,“ podčiarkol tréner FK Košice Miroslav Sovič.

„Títo chlapci majú všetko pred sebou, nemali čo stratiť. Rolu favorita však naše skúsenejšie a kvalitnejšie mužstvo potvrdilo a súboj zaslúžene vyhralo. O výsledku sme rozhodli už v prvom polčase, v druhom mali stretnutie pod kontrolou a dohrávali ho. Mladí Prešovčania majú určitú kvalitu, potrápili i Lipany, nemožno ich podceniť. Chceme, aby aj naša domáca rozlúčka s ročníkom v súboji s Krompachmi bola víťazná.“

Mojmír Trebuňák, ktorý hral aj v Prešove, pečatil výhru hostí štvrtým gólom.

„Zápasy s juniorkou sú špecifické, hrajú za ňu mladí hráči. Mladá krv je futbalovejšia, chlapci behali, snažili sa hrýzť. Dobre sme si zahrali, výsledok je pre nás super. Škoda gólu, ktorý sme dostali v závere prvého polčasu. Naša dominancia bola potvrdená trojbodovým ziskom. Zápas bol rozhodnutý už na začiatku, keď dáte tri góly, potom to už ide, družstvo hrá pokojnejšie. Prešovčania podali sympatický výkon, zahrali veľmi dobre, urobili chybičky v obrane, ale to patrí k mladosti. Každý zápas chceme vyhrať, tri body sa budeme usilovať dosiahnuť aj s Krompachmi,“ povedal po zápase Mojmír Trebuňák.

Autor: Ján Jacoš

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.