Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Traja Slováci v ponuke za Allisona, do Bostonu sa možno vráti Stümpel

TASR|23. okt 2001 o 14:42

Boston 23. októbra (TASR) - Vedenie zámorského tímu NHL Boston Bruins sa snaží vymeniť produktívneho centra Jasona Allisona a v súvislosti s možnou ...

Boston 23. októbra (TASR) - Vedenie zámorského tímu NHL Boston Bruins sa snaží vymeniť produktívneho centra Jasona Allisona a v súvislosti s možnou transakciou rezonujú aj mená slovenských hráčov - Jozefa Stümpela, Pavla Demitru a Ľubomíra Višňovského.

Allison sa s medveďmi stále nedohodol na novej zmluve a podľa denníka Boston Herald skončí 26-ročný stredný útočník v Los Angeles, alebo v St. Louis. V tíme kráľov si Boston vyhliadol centra Jozefa Stümpela, na ktorého výkony sa v úvode sezóny zniesla kritika. Do úvahy pripadá aj kombinácia Bryan Smolinski a slovenský bek Ľubomír Višňovský, spomínajú sa aj mená Adama Deadmarsha a Glena Murraya. Generálny manažér kráľov Dave Taylor potvrdil, že už s Bostonom a Allisonovým agentom Bryantom McBridom rokovali.

Ďalšou altenatívou je prestup Allisona do St. Louis, kde sa bostonským šéfom zapáčil Pavol Demitra. V balíku s najproduktívnejším Slovákom v tejto sezóne NHL by mal byť tvrdý obranca Bryce Salvador. "Rozhodnutie je na Bostone. V jeho štruktúrach pôsobia rozumní ľudia a obchodníci a zvyčajne spravia výmenu prospešnú pre nich. Takže zatiaľ čakáme ako zareagujú," povedal Allisonov agent.

Keby vyšla výmena Stümpela do Bostonu, vrátil by sa tak nitriansky rodák do klubu, v ktorom v NHL začínal. Za Bruins hral v šiestich sezónach s bilanciou 156 bodov.

Súvisiace články