Tituly majstrov si v Strážskom vybojovali Vaktor a Labašová

Sportnet|11. aug 2009 o 00:00

Bežecký klub MBO OPARM Strážske, Park Pub Strážske, mesto Strážske a obec Staré usporiadali IV. ročník cestného behu Laborecká pätnástka.

STRÁŽSKE. V skutočnosti ide len o jednorazové predĺženie doterajšej Laboreckej dvanástky na 15 km kvôli zaradeniu pretekov do majstrovstiev SR na tejto trati. Bežalo sa zo Strážskeho cez Krivošťany do Starého a späť. Hoci význam pretekov zdôraznilo aj jeho zaradenie do Slovenskej bežeckej ligy a Východoslovenskej veľkej ceny vytrvalcov, sklamaním pre organizátorov bola účasť výlučne pretekárov z východoslovenských oddielov, nerátajúc dvoch zahraničných účastníkov.

V príjemnom bežeckom počasí sa na štart postavilo 74 pretekárov, z toho 14 žien. Republikový majstrovský titul si časom 51:34 min. vybojoval absolútny víťaz pretekov Igor Vaktor (Obal Servis Košice), druhý z vlaňajších pretekov. Majsterkou Slovenska sa stala orientačná bežkyňa ATU Košice Katarína Labašová, ktorá si v Strážskom úspešne otestovala bežeckú výkonnosť po návrate zo Svetových hier neolympijských športov na Taiwane. Uvádzame ďalších majstrov Slovenska v jednotlivých kategóriách stanovených pre republikový šampionát - muži: 40-44 rokov Jozef Juro (OŠK Vinné), 45-49 r. Štefan Rácz (Úsmev Prešov), 50-54 r. Vladimír Pribula (OBS Prešov), 55-59 r. Pavol Obraz (BK Steel Košice), 60-64 r. Peter Polák (Košice), 65-69 r. Jozef Lipovský (MBO OPARM Strážske), juniori 16-17 r. Dávid Mathia (Slávia PU Prešov). Ženy: 35-39 r. Slávka Pavúková (Obec Proč), 40-44 r. Renáta Florová (BK Steel Košice), 45-49 r. Erika Billá (BK Steell Košice), 50 a viac rokov Zlatka Semanová (O5 BK Furča).

Vo vyhodnotení samotných pretekov Laborecká pätnástka v hlavnej mužskej kategórii do 39 rokov za víťazným Vaktorom druhý v poradí dobehol Michal Ivančo (ŠK Banské) za 52:14 min. a tretí Adrián Vavrek (Dulova Ves) za 52:36 min. Uvádzame víťazov ďalších mužských kategórií: 40-49- roční Štefan Rácz (Úsmev Prešov), 50-59-roční Pavol Obraz (BK Steel Košice), 60-69-roční Zoltán Papp (MBK Veľké Kapušany), 70- a viacroční Jozef Lipovský (MBO OPARM Strážske), juniori Dávid Mathia (Slávia PU Prešov). Medzi ženami kategóriu 18-34 rokov vyhrala absolútna víťazka Labašová, ktorá časom 1:00:04 hod. skončila celkovo na 17. mieste. V kategórii 35-49 rokov dominovala Slávka Pavúková (Obec Proč) a kategóriu 50 rokov a viac vyhrala Zlatka Semanová (O5 BK Furča).

Domov»Sportnet na východe»Tituly majstrov si v Strážskom vybojovali Vaktor a Labašová