Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Tatranci majú v nohách dosť kilometrov

Sportnet|Publikované 3. feb 2009 o 23:00

Počas prvých troch týždňov zimnej prípravy pilovali hráči treťoligových Vysokých Tatier hlavne kondíciu. Na behy využívali okolité terény v

tatranskom prostredí a boli aj na krátkom sústredení na Štrbskom plese. Začiatkom marca by si radi odohrali dve stretnutia na ihriskách v okolí Levíc.

VYSOKÉ TATRY. Ešte v jesennej časti sa po zranení odišiel rozohrať do Hranovnice rozohrať Martin Palguta, no zdá sa že do treťoligového kádra sa už nevráti. O jeho služby prejavil záujem nováčik druhej ligy Poprad. Podľa slov trénera Mariána Wikarského káder nie je široký, ale tých osemnásť hráčov by mal mať k dispozícii v jarnej odvete. Do prípravy sa zapojili aj dvaja hráči z nižších súťaží, sa snažia prebojovať do treťoligového kádra.

Spokojnosť s dochádzkou

Zverenci trénera M. Wikarského majú na zimnú prípravu ideálne podmienky v domácom prostredí, kde nemajú problém s terénmi na behanie. "Trénujeme trikrát v týždni vonku, nevyužívame ani telocvičňu. Máme v okolí dobré terény, prípadne sa presunieme na Hrebienok kde sa dá rovnako nájsť vhodná lokalita na behy. K dispozícii máme odhrnuté naše ihrisko, je odhrnuté a dá sa na ňom v pohode trénovať. S dochádzkou môžem byť spokojný, aj keď je rôzna. Nedá sa však očakávať od študentov a pracujúcich chlapcov aby mali stopercentnú dochádzku. Na tréningoch je nás asi desať, ale na sústredení nás bolo osemnásť. Chlapci sa snažia podľa svojich možnosti a domnievam sa, že tí čo absolvovali doterajšie tréningy aj sústredenie majú dobrý základ do ďalšej práce. V tejto fáze prípravy sa budeme venovať výbušnosti, rýchlosti a herným činnostiam. Všetko čo sme si počas prvých týždňov naplánovali chlapci aj splnili, odbehali potrebný počet kilometrov. Od minulého štvrtka do nedele sme boli na sústredení na Štrbskom plese. Venovali sme sa kondičnej stránke, máme tu vytipovaných niekoľko lokalít kde sa dá dobre zabehať. Okrem behov sme si vyšliapli aj na horskú chatu aby sme to mali trocha pestrejšie," hovorí na margo prvého mesiaca prípravy tréner M. Wikarsky.

Dnes s Lokomotívou

Iba jedno prípravné stretnutie majú v nohách hráči Vysokých Tatier, keď podľahli dorastencom Ružomberka 1:3. "S výsledku si nerobím ťažkú hlavu, lebo na zápas sme nastúpili po desiatich dňoch kondičnej prípravy. Svoje zohrala aj únava, ale výkon nebol zlý. Potom sme sa mali stretnúť s Popradom, ale vzhľadom na oteplenie sa nedalo hrať na prírodnom ihrisku. Ostatné zápasy už mám naplánované na umelej tráve a dúfam, že niečo také sa nebude opakovať. Dnes sa stretneme v Liptovskom Mikuláši s košickou Lokomotívou, ktorá je na sústrední v Štrbe," prezradil tréner. Okrem železničiarov si jeho zverenci zmerajú sily a prešovským dorastom, dvakrát si zahráme na umelej tráve v Liptovskom Mikuláši najskôr so Závažnou Porubou a potom s Palúdzkou. Stretneme sa aj s prešovským béčkou i Štrbou," prezradil.

Rozohrať sa pôjdu na juh Slovenska

Niekoľko dní pred odvetnou časťou nájsť pod Tatrami dobré terény na doladenie herných činností je ako šafránu. Aj preto treťoligista už niekoľko rokov radšej cestuje do teplejších poveternostných podmienok Slovenska, aby si mohol zahrať na lepších terénoch. Inak tomu nebude ani teraz. Začiatkom marca by mali hráči Vysokých Tatier zamieriť k Leviciam. "Takéto predĺžené víkendy s odohraním dvoch stretnutí na lepšom trávniku sa nám osvedčili. Mena súperov zatiaľ neviem, ale predpokladám, že to budú asi treťoligisti. Na návrate nás čaká generálka na odvetnú časť sezóny," dodal kormidelník.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.