Tomáš Tatar. (Autor: TASR/AP)
SITA|10. apr 2017 o 10:54

Pozrite si, ako sa slovenským hokejistom darilo v kanadskom bodovaní.

CHICAGO. Tomáš Tatar sa po roku stal opäť najproduktívnejším slovenským hokejistom v NHL v rámci základnej časti.

Útočník Detroitu vďaka gólu v záverečnom domácom vystúpení svojho tímu proti New Jersey (4:1) o jeden bod predstihol Mariána Hossu. Tatar dosiahol 46 bodov za 25 gólov a 21 asistencií (vlani 45 bodov za 21 gólov a 24 asistencií).

Hossa zo Chicaga mal síce o bod menej, ale s 26 gólmi sa ako 38-ročný stal najlepším slovenským strelcom.

Tretia priečka patrí Richardovi Pánikovi (Chicago), ktorý so ziskom 44 bodov výrazne prekonal doterajšie svoje maximum - sedemnásť bodov zo sezóny 2014/2015.

Nasledujú obrancovia Andrej Sekera (Edmonton) s 35 bodmi a už 40-ročný kapitán Bostonu Zdeno Chára s 29 bodmi.

Ak nerátame brankárske asistencie Jaroslava Haláka a Petra Budaja, do tabuľky produktivity v sezóne NHL 2016/2017 sa zapísalo jedenásť slovenských hokejistov. Deväť z nich strelilo aspoň jeden gól.

Absolútny debutant v najslávnejšej profisúťaži Peter Cehlárik si v jedenástich zápasoch v drese Bostonu pripísal dve asistencie.

Jedným z najpríjemnejších slovenských prekvapení sezóny 2016/2017 je brankár Peter Budaj. Najprv v drese Los Angeles a po výmene v závere už v Tampe Bay nastúpil dovedna v 60 zápasoch a pripísal si 30 víťazstiev popri 21 prehrách a troch prehrách v predĺžení či nájazdoch.

Peter Budaj si pripísal debut v tejto sezóne NHL.
Peter Budaj si pripísal debut v tejto sezóne NHL. (Autor: TASR/AP)

Ešte počas pôsobenia v Los Angeles Kings upútal aj siedmimi zápasmi bez inkasovaného gólu, celkovo má úspešnosť zásahov 91,5% a gólový priemer 2,18.

Jaroslav Halák chytal takmer tri mesiace v AHL, preto má na konte 28 stretnutí v bránke NY Islanders a dvanásť víťazstiev s priemerom inkasovaných gólov 2,80 a úspešnosťou zásahov 91,5%.