Tampa vyradila Islanders, slovenskí senátori krok od MS

TASR|17. apr 2004 o 12:50

New York 17. apríla (TASR) - Tím Tampy Bay sa po San Jose stal druhým postupujúcom do štvrťfinále play off NHL. Hokejisti víťaza Východnej konferencie ...

New York 17. apríla (TASR) - Tím Tampy Bay sa po San Jose stal druhým postupujúcom do štvrťfinále play off NHL. Hokejisti víťaza Východnej konferencie si v noci na sobotu v piatom zápase poradili s NY Islanders 3:2 po predĺžení a sériu vyhrali 4:1. Krok od vyradenia a blízko k predbežne sľúbenej účasti na MS je trio slovenských senátorov Peter Bondra, Marián Hossa a Zdeno Chára. Ottawa podľahla v Toronte domácim Maple Leafs 0:2, v sérii prehráva 2:3 a v prípade nedeľňajšieho neúspechu v domácom šiestom zápase z bojov o Stanleyho pohár vypadne.

Až v predĺžení piateho zápasu rozhodli hráči Tampy Bay o víťazstve nad NY Islanders 3:2 a vyradení ostrovanov z boja o Stanleyho pohár. V drese bleskov sa tromi gólovými prihrávkami prezentoval Fredrik Modin a o postupe Lightning rozhodol strelou z ľavého kruhu líder celosezónnej produktivity Martin St. Louis. "Nevidel som, ako puk vletel do bránky. Zbadal som ho, až keď sa odrazil von. Nechápem, ako mohol dosiahnuť takú rýchlosť," povedal Modin (v sérii 3+5) na margo jedinej strely na brankára Ricka DiPietra v predĺžení.

V piatom dejstve "bitky o Ontário" zdolalo Toronto Ottawu už tradičným výsledkom 2:0 a Ed Belfour sa stal 12. gólman histórie, ktorý dosiahol v jednej sérii tri shutouty. Senátori síce prehrávajú na zápasy 2:3, no boj o postup ešte nevzdávajú. "Nie sme v Toronte naposledy. Natiahneme sériu na sedem zápasov a v utorok na ľade Maple Leafs rozhodneme," zastrájal sa krídelník Senators Daniel Alfredsson. V domácom drese pre zranenie nenastúpil Mats Sundin, ktorého nahradil Matt Stajan. Pred zápasom bol otázny aj štart Joe Nieuwendyka, no 37-ročný center necelých päť minút pred koncom uzavrel skóre. Marián Hossa ohrozil Belfoura trikrát, Peter Bondra pridal dva strelecké pokusy a Zdeno Chára zaznamenal okrem jednej strely aj mínusku.

Východná konferencia:

TAMPA BAY - NEW YORK ISLANDERS 3:2 po predĺžení (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 37. Taylor (Modin), 39. Fedotenko (Modin, Boyle), 65. St. Louis (Modin) - 11. Kvaša (Jašin, Czerkawski), 48. Parrish (Asham, Niinimää). Strely na bránku: 37:26, brankári: Chabibulin - DiPietro, 20.927 divákov. Konečný stav série 4:1

TORONTO - OTTAWA 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 42. Domi, 56. Nieuwendyk (Kaberle, Ponikarovskij). Strely na bránku: 16:21, brankári: Belfour - Lalime, 19.584 divákov. Stav série: 3:2