Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Takmer trafil lyžiara Hirschera. Dron padol pre zlé spojenie

Hirscher. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 25. dec 2015 o 12:22

Nehodu vyšetrí nezávislý odborník.

BRATISLAVA. Pád dronu s kamerou na trať tesne za Marcelom Hirscherom počas jeho jazdy v druhom kole utorkového slalomu Svetového pohára alpských lyžiarov v talianskej Madonne di Campiglio pravdepodobne zapríčinila technická porucha prístroja.

Na oficiálnej stránke fisski.com to uviedla spoločnosť Infront, ktorá je majiteľom televíznych práv. Podľa nej dron slúžil na snímanie celkových záberov areálu a jeho prevádzku zabezpečovala tretia strana.

Tá prípad vyšetrovala a dospela k záveru, že haváriu spôsobilo zlyhanie spojenia medzi diaľkovým ovládaním a prístrojom zapríčinené pravdepodobne interferenciou signálu na danej frekvencii.

Pilot postupoval podľa bezpečnostného protokolu, situáciu vyhodnotil ako rizikovú a pokúšal sa zariadenie udržať čo najnižšie nad povrchom a následne ho zneškodniť pred tým, ako nad ním úplne stratí kontrolu.

"Veľmi ľutujeme, čo sa stalo, najmä keď k tomu prišlo tak blízko k pretekárovi. Sme veľmi radi, že z toho vyviazol bez zranenia. Radi by sme sa ešte raz ospravedlnili Marcelovi Hirscherovi, Medzinárodnej lyžiarskej federácii, Talianskej lyžiarskej federácii aj organizačnému výboru," uvádza sa v stanovisku.

Infront poverí nezávislého špecialistu podrobnejším preskúmaním prípadu. Až do zistenia presnej príčiny nebude driny využívať pri zabezpečovaní prenosov.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.