Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Svidník sa rozlúči s rokom 2012 exhibíciou proti Brnu

Sportnet|Publikované 27. dec 2012 o 23:00

Legend Watches Slávia Svidník si na svoju definitívnu pozíciu po základnej časti musí počkať. Klub však pre fanúšikov pripravil atraktívnu exhibíciu s Brnom.SVIDNÍK. Volejbalisti Legend Watches Slávia Svidník odohrali svoj posledný zápas základnej časti volejbalovej extraligy mužov na domácej palubovke s VK PU Mirad Prešov.

Vo východniarskom derby mali obidvaja súperi čo hrať, pretože kým Svidníčania chceli definitívne potvrdiť pozíciu lídra, hosťom išlo o udržanie nádeje na postup do nadstavby o 1. – 4. miesto a finále Slovenského pohára.

Prvé dva sety získal hladko Prešov, ktorý mal dianie na palubovke pod kontrolou. Hráči VK PU kráčali za splnením predzápasového cieľa pevným krokom, preto tréner Slávie Jaroslav Vlk siahol po zmenách v zostave a jeho ťah priniesol v ďalších dvoch dejstvách svoje ovocie.

Svidník vyrovnal na 2:2, no tajbrejk, a v konečnom účtovaní aj celý zápas, patril predsa len hosťom.

„Musíme priznať, že z našej strany to nebolo vydarené vystúpenie. Prešov potreboval uhrať v posledných dvoch stretnutiach šesť bodov a v prvých dvoch setoch hral veľmi dobre. Naopak, my sme sa nedokázali presadiť podaním, či na sieti, navyše súper mal dobre prečítaných našich kľúčových hráčov. Obraz hry sa začal meniť od tretieho setu s príchodom Hauera, Kuchárika a Sopka. Presadzovali sme sa viac na podaní, v útoku, lepšie sme bránili... Vstup do piateho setu nám však nevyšiel. Po našej vlastnej chybe nám hostia pri Faronovom podaní odskočili a už sme na tento vývoj nedokázali nájsť protizbraň,“ hodnotil tréner Legend Watches Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Svidník kráčal základnou časťou ako nôž maslom, no dve prehry v Myjave a s Prešovom dostali Sláviu do pozície, keď obhajobu prvenstva po základnej časti nemá vo vlastných rukách.

Definitívnu podobu o umiestnení na prvých dvoch miestach dá vzájomný duel Prešova s Myjavou v poslednom 14. kole.

„Stretnutia s Prešovom je škoda, lebo doma neprehrávame a v posledných dvoch rokoch, keď nám pred našimi fanúšikmi vždy o niečo išlo, dokázali sme zvíťaziť. Osobne mi v tomto meraní síl chýbal väčší ťah hráčov, ale musím tiež podotknúť, že Prešov hral v prvých dvoch setoch veľmi dobre,“ dodal J. Vlk.

V závere roka pripravil Svidník pre svojich fanúšikov prekvapenie v podobe dvojstretnutia s účastníkom najvyššej českej súťaže Volejbalom Brno.

Prvý zápas je na programe v piatok o 18.00 hod. v hale Mier v Bardejove a v sobotu sa obidvaja súperi stretnú o 15.00 hod. vo Svidníku.

„Chceli sme pre našich fanúšikov pozvať atraktívneho súpera a keďže v Brne mám stále priateľov, ktorí nám vyšli v ústrety, som rád, že budeme môcť ponúknuť konfrontáciu slovenského a českého volejbalu. Zo športového hľadiska dáme priestor aj našim mladším hráčom, resp. hráčom, ktorí toho v priebehu sezóny odohrali menej. Chcem ich vidieť v akcii v stretnutí, ktoré sa nebude hrať pod plným zápasovým stresom, preto možnosť nastúpiť dvakrát proti Brnu vítam,“ uviedol J. Vlk.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.