Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Sviatok rozhodcov bez píšťaliek

Sportnet|Publikované 30. nov 2005 o 23:00

Košice Tradičné defilé rozhodcov nie s píšťalkami, ale s futbalovým umením bude v sobotu 3. decembra vo Vranove nad Topľou. Na 12. ročník halového

turnaja, ktorý je na programe v miestnej športovej hale a v telocvični Základnej školy Bernolákova, prihlásilo svoje výbery všetkých 13 Oblastných futbalových zväzov, čo sú pod strechou VsFZ, navyše bude hosťovať poľský tím Krosno (sú to tiež rozhodcovia z oblastnej "pilky nožnej"), takže aj to spestrí toto populárne podujatie. Pre arbitrov je takáto prehliadka jedinečnou príležitosťou stretnúť sa aspoň raz do roka a bez stresov v masovom meradle, veď ruku si môže podať až 168 rozhodcov, ktorí reprezentujú ObFZ na trávnikoch od okresných až po najvyššie súťaže.

Oblastný futbalový zväz Vranov sa na toto defilé pripravoval veľmi starostlivo, lebo nechce v ničom zaostať za uplynulými podujatiami, vrátane nultého v Prešove. Predseda ObFZ Milan Bujko aj týmto stretnutím, ktoré ako uvádza v bulletine bude na pamiatku nedávno zosnulého predsedu VsFZ Bohdana Benedika, si želá upevniť jednotu hnutia vo východoslovenskom regióne neformálne slovami "Spojme sa pre futbal". Verme, že to všetko bude sprievodným znakom turnaja o putovnú trofej, ktorú venoval zakladateľ tejto jedinečnej akcie, súčasný predseda komisie delegátov VsFZ Peter Barna. Ako nás pred vranovskou prehliadkou informoval, ak by turnaj vyhrala Sp. N. Ves, alebo Košice-mesto, víťazný tím by získal pohár do trvalého vlastníctva, takže na budúci rok v Prešove by bojovali rozhodcovia o novú trofej. Nepredbiehajme však udalosti, vráťme sa do vranovského dejiska. Organizátori vyžrebovali účastníkov do štyroch skupín. V prvej (v telocvični ZŠ Bernolákova) budú hrať Stará Ľubovňa, Vranov, Trebišov, v druhej (v Mestskej športovej hale) Poprad, Košice-okolie, Bardejov, Sp. N. Ves, v tretej (v telocvični ZŠ Bernolákova) Prešov, Humenné, Michalovce, Rožňava a vo štvrtej (v Mestskej športovej hale) vlaňajší víťaz Svidník, Košice-mesto a Krosno. Turnaj sa začne ráno o 8. hod. zápasmi Vranov Trebišov a Svidník Košice-mesto a vyvrcholí o 14.30 hod. finálovým stretnutím. Každý zápas v skupine sa bude hrať 1x25 minút, semifinále (víťazi skupín ho zohrajú tam, kde hrali zápasy v skupinách) a finále (bude v telocvični ZŠ Bernolákova) 2X15 minút. Hodno poznamenať, že jedným z rozhodcov bude vranovský rodák Ing. Vojtech Christov, ktorý preslávil československý a slovenský futbal na MS, ME, OH a v najpopulárnejších európskych klubových súťažiach.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.