Sobota, 17. apríla, 2021Meniny má Rudolf, Rudolfa

Švédsko je majstrom sveta, Švajčiarsko porazilo 5:1

(Autor: TASR/AP)
Miloslav Šebela|19. máj 2013 o 20:30

Švédski bratia Sedinovci boli pri všetkých góloch tímu vo štvrťfinále i semifinále. Henrik strelil vo finále aj víťazný gól.

BRATISLAVA. V základnej skupine Švajčiari svojho finálového súpera zdolali 3:2. V nedeľu domáci tím posilnený o bratov Sedinovcov ďalšie prekvapenie nepripustil.

Švédi zvíťazili vo finále 5:1 a získali deviaty titul majstrov sveta. Prvý raz od roku 1986 vyhral šampionát domáci tím. Pred 27 rokmi sa to podarilo Sovietom.

Švajčiari mali veľmi odvážny úvod a ako prví strelili gól. Domáci hráči však zápas ešte v prvej časti rýchlo otočili. Dôležitý druhý gól dal v presilovke Henrik Sedin.

Práve Sedinovci zohrali kľúčovú rolu na ceste za titulom. Hoci na turnaji odohrali obaja iba štyri zápasy. Vo štvrťfinále i semifinále boli pri všetkých góloch svojho tímu v riadnom hracom čase.

Švajčiari aj vo finále zanechali dobrý dojem odvážnou hrou. Na turnaji prehrali iba vo finále. Z MS sa vrátili s medailami po šesťdesiatich rokoch. Naposledy získali bronz v roku 1953. Zlato ešte nezískali nikdy.

Najlepší hráči šampionátu

Najužitočnejší hráč: Roman Josi

Najlepší brankár: Jhonas Enroth (Švéd.)

Najlepší obranca: Roman Josi (Švajč.)

Najlepší útočník: Petri Kontiola (Fín.)

Titul MVP: Josi

All star: Jhonas Enroth (Švéd.) - Roman Josi, Julien Vauclair (obaja Švaj.) - Petri Kontiola (Fín.), Paul Stastny (USA), Henrik Sedin (Švéd.)

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
18:00
Slovensko - Extraliga
Slovan Bratislava vs. Zvolen
18:30
NHL - NHL
New York Rangers vs. New Jersey Devils
18:30
NHL - NHL
Philadelphia Flyers vs. Washington Capitals
Kurzy prináša