Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Švédi proti Slovákom pravdepodobne s tromi hráčmi z NHL

TASR|25. apr 2001 o 11:17

Gävle 25. apríla (TASR) - Slovenskí hekejisti zohrajú v dejisku záverečnej prípravy na MS v Nemecku (28. apríla - 13. mája), vo švédskom Gävle posledný ...

Gävle 25. apríla (TASR) - Slovenskí hekejisti zohrajú v dejisku záverečnej prípravy na MS v Nemecku (28. apríla - 13. mája), vo švédskom Gävle posledný medzištátny zápas. Vo štvrtok o 19.00 h si zmerajú sily s tímom domácich Tre Kronor. Švédi nastúpia s niekoľkými hráčmi, s ktorými sa predstavili pred dvoma týždňami v Bratislave a Nitre a pravdepodobne s tromi hokejistami z NHL na čele s Fredrikom Modinom.

Proti Slovensku sa takmer určite ešte nepredstavia ďalšie hviezdy NHL Öhlund, bratia Sedinovci (všetci Vancouver), ani Alfredsson (Ottawa), ktorých mužstvá vypadli v 1. kole play off NHL. Tréner Tommy Tomth s nimi počíta priamo na šampionáte, lebo kvalita Alfredsson a Öhlunda je daná viacročnými výkonmi a skúsenosťami v zámorí a mladučké dvojičky po výborných výkonoch na vlaňajších MS za ďalší rok v NHL ešte povyrástli. Priamo na šampionáte však Švédi počítajú ešte s ďalšími veľkými posilami z NHL - brankárom Salom (Edmonton), megahviezdnym obrancom Lidströmom (Detroit), zadákom Washingtonu Calle Johanssonom a útočníkom Capitals Dahlenom.

Nominácia Švédska na zápas proti SR :

brankári: Andreas Hadelöv (Malmö IF), Mikael Tellqvist (Djurgaarden)

obrancovia: Pierre Hedin (MoDo Hockey), Leif Rohlin (HC Ambri-Piotta/Švajč.), Christer Olsson (Brynäs IF), Kim Johnsson (NY Rangers), Daniel Tjärnqvist (Djurgaarden), Björn Nord (Nürnberg Ice Tigers), Peter Andersson (HC Lugano),

útočníci: Andreas Johansson (SC Bern/Švajč.), Johan Davidsson (Espoo Blues/Fín.), Mikael Renberg (Lulea HF), Henrik Zetterberg (Timra IK), Kristian Huselius (Västra Frölunda), Jörgen Jönsson (Färjestadt BK), Per-Johan Axelsson (Boston Bruins), Mikael Johansson (Djurgaarden), Mathias Johansson (SC Bern), Fredrik Modin (Tampa Bay), Kristofer Ottosson (Djurgaarden), Andreas Salomonsson (Djurgaarden), Nicklas Falk (Djurgaarden)

tréner: Tommy Tomth, asistent: Peo Larsson

Súvisiace články