Súťaž družstiev v Seefelde ovládli Nóri

SITA|14. jan 2011 o 13:46

Piatkovú súťaž družstiev v rámci Svetového pohára v severskej kombinácii v rakúskom Seefelde ovládli nórski reprezentanti v zložení Magnus Moan, Haavard Klemetsen, Jan Schmid a Mikko Kokslien.

SEEFELD. Piatkovú súťaž družstiev v rámci Svetového pohára v severskej kombinácii v rakúskom Seefelde ovládli nórski reprezentanti v zložení Magnus Moan, Haavard Klemetsen, Jan Schmid a Mikko Kokslien, ktorí vo finiši štafety na 4 x 5 km zdolali olympijských víťazov z Rakúska.

Nóri boli po skokoch štvrtí, do bielej stopy vybiehali s odstupom 32 sekúnd na vedúcich Francúzov. Tí napokon finišovali na 3. priečke, keď v dramatickom súboji o bronz nechali za sebou nemecké kvarteto. Bežecká časť piatkových pretekov absolútne nevyšla Rusom, ktorí boli po skokoch tretí (+32 s), no napokon skončili až na poslednom 9. mieste s viac ako šesťminútovým odstupom za Nórskom.

Preteky v Seefelde boli náhradou za minulotýždňové neuskutočnené podujatie v nemeckom Schonachu, ktoré museli organizátori zrušiť pre silný vietor a dážď.

Výsledky:

Súťaž družstiev (skoky na mostíku HS-109, beh na 4x5 km): 1. Nórsko (Magnus Moan, Haavard Klemetsen, Jan Schmid, Mikko Kokslien) 47:31,2 min, 2. Rakúsko (Felix Gottwald, Wilhelm Denifl, David Kreiner, Bernhard Gruber,) +11,9 s, 3. Francúzsko (Francois Braud, Maxime LaHeurte, Sébastien LaCroix, Jason Lamy Chappuis) +47,9, 4. Nemecko +49,3, 5. Taliansko +1:33,4 min, 6. Japonsko +2:31,3, 7. USA +2:37,4, 8. Švajčiarsko +3:16,6, 9. Rusko +6:20,2.