Sumann v nedeľu zdupľoval sobotný triumf

SITA|21. jan 2007 o 14:48

POKLJUKA 21. januára (SITA) - Víťazom pretekov mužov na 15 km s hromadným štartom, ktorými sa v slovinskej Pokljuke skončilo 6. kolo Svetového pohára biatlonistov, sa stal Rakúšan Christoph Sumann, ktorý ...

POKLJUKA 21. januára (SITA) - Víťazom pretekov mužov na 15 km s hromadným štartom, ktorými sa v slovinskej Pokljuke skončilo 6. kolo Svetového pohára biatlonistov, sa stal Rakúšan Christoph Sumann, ktorý si tak po sobotnom triumfe v stíhacích pretekoch zdupľoval oslavy svojich piatkových 31. narodenín. K svojmu tretiemu víťazstvu v pretekoch SP sa prepracoval najmä vďaka bezchybne zvládnutej streľbe, ku ktorej pridal výborný bežecký výkon. Bezmála o pol minúty za ním zaostal rovnako presne mieriaci Francúz Vincent Defrasne, bronz si vybojoval Nemec Andreas Birnbacher. Slovenskí biatlonisti v pretekoch, v ktorých má právo nastúpiť iba tridsať najlepších v celkovom poradí SP, neštartovali.

Výsledky - preteky s hromadným štartom:

1. Christoph Sumann (Rak.) 38:24,1 min (0 trestných okruhov), 2. Vincent Defrasne (Fr.) +28,1 s (0), 3. Andreas Birnbacher (Nem.) +49,3 (1), 4. Michael Rösch (Nem.) +54,7 (0), 5. Frode Andresen (Nór.) +58,0 (2), 6. Tim Burke (USA) 1:29,4 (2), 7. Daniel Mesotitsch (Rak.) +1:40,0 (2), 8. Nikolaj Kruglov (Rus.) +1:45,4 (2), 9. Raphael Poiree (Fr.) +1:59,7 (3), 10. Stian Eckhoff (Nór.) +2:01,1 (2)