Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Šterbák pred nadstavbou: Tam sa ukáže naša sila

Sportnet|Publikované 20. jan 2009 o 23:00

TOMÁŠ TÓTH,tomas.tothkorzar.skPo trojzápasovej odmlke sa do zostavy košických hokejistov vrátil obranca Marcel Šterbák. V poslednom kole proti

TOMÁŠ TÓTH,tomas.tothkorzar.sk

Po trojzápasovej odmlke sa do zostavy košických hokejistov vrátil obranca Marcel Šterbák. V poslednom kole proti Popradu figuroval aj v streleckej listine, keď svojím gólom prispel k víťazstvu vo východniarskom derby.

KOŠICE. Väčšinu extraligových tímov čakajú tento týždeň posledné dve kolá základnej časti, po ktorej nasleduje nadstavba. Košičania si svoj duel s Banskou Bystricou predohrali, takže v nedeľu majú voľno. V piatok však nastúpia na ľade Žiliny. Spolu s bojmi v prvej šestke čaká oceliarov pred play-off ešte jedenásť stretnutí, v hre je tak 33 bodov. Cieľom Košičanov je udržať si aj pred vyraďovacími súbojmi súčasnú prvú priečku.

"Sme na čele tabuľky, máme aký-taký náskok pred Slovanom. V prvej šestke budeme hrať o to, aby sme si to postavenie udržali. Tam sa stretneme len s lepšími tímami extraligy, takže to budú také miniplay-off zápasy. A tam sa ukáže sila nášho mužstva," vraví košický obranca Marcel Šterbák.

Vítajú kvalitné zápasy

Hráči sa neraz vyjadrujú, že majú radšej stretnutia z kategórie ťažších, že ich dokážu viac motivovať. No a v nadstavbe v súbojoch so Slovanom, Zvolenom, Liptákmi, Skalicou a jedným z tria Banská Bystrica, Trenčín, Martin už nebude ľahší súper. "A to je dobré, lebo kvalita mužstva sa prejaví v náročných zápasoch. My chceme byť na záver sezóny stopercentne pripravení, chceme, aby naša forma gradovala. A kvalitné zápasy vítajú nielen hráči, ale aj diváci."

Ešte pred nadstavbou sa oceliari rozlúčia so základnou časťou v piatok v Žiline. Tú ešte pred pár dňami viedol Ján Šterbák, no po odvolaní ho vystriedal Ladislav Spišiak. Marcela Šterbáka tak nečaká otcovsko- synovský súboj. "Tie zápasy sme brali ako profesionáli. Počas stretnutia som ani nevnímal, že otec je na súperovej striedačke," tvrdí Marcel.

V listine strelcov

V ostatnom kole v Poprade prekonal brankára Šimonoviča. Z gólu sa tešil po jedenástich zápasoch, zatiaľ ich má na konte štyri a 14 asistencií. "U obrancov nejde o góly. Hlavne, aby sme sa zlepšovali v defenzíve," hovorí muž, ktorý už stabilne nastupuje vedľa Jána Tabačka. "Zvykli sme si na seba, vieme sa dopĺňať. Jano je skôr ofenzívne ladený."

Kríže ešte cíti

Marcel začiatkom roka stál kvôli zraneniu. "Mal som problémy s krížami a vystreľovalo to až do slabín. Potreboval som úplný pokoj, nekorčuľovať. Ale už je to v poriadku. Kríže ešte trochu cítim, ale s tým sa dá hrať. Nechcel som vypadnúť nadlho. Potom je vždy návrat ťažší, ak nie ste dlhšie na ľade, veľmi to cítite."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.