Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Staš už nie je trénerom michalovskej Dukly

Tréner Milan Staš. Jeho anabáza v Dukle sa skončila už po polroku. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 13. jan 2015 o 23:00

Mužstvo už neviedol ani v utorkovom zápase proti SR 18, sezónu na lavičke "vojakov“ dokončí Štefan Tóth.

Mužstvo už neviedol ani v utorkovom zápase proti SR 18, sezónu na lavičke „vojakov“ dokončí Štefan Tóth.

MICHALOVCE. Milan Staš skončil po šiestich mesiacoch na poste hlavného trénera prvoligových hokejistov HK Dukla Michalovce.

Skúsený lodivod ešte v pondelok ponúkol svoju rezignáciu, ale definitíva padla až včera dopoludnia po rozhovoroch s prezidentom klubu Alexandrom Černegom, keď sa obe strany dohodli na predčasnom rozviazaní zmluvy.

Milan Staš už chýbal aj vo včerajšom stretnutí Dukly na ľade Liptovského Mikuláša, kde mužstvo nastúpilo proti slovenskej reprezentácii do 18 rokov.

Problémy s hráčmi

Prešovský rodák viedol michalovský tím naposledy v piatkovom súboji so Spišskou Novou Vsou, v ktorom „vojaci“ ťahali za kratší koniec a prehrali 2:3.

Skončiť sa rozhodol v čase, keď je celok na štvrtej priečke prvoligového pelotónu a sedem kôl pred koncom základnej časti má zabezpečený postup do play-off.

„Ako som sa vyjadril už v pondelok, tak rezignovať som sa rozhodol jednak kvôli nie práve najideálnejším výsledkom mužstva, ale aj kvôli záležitostiam, ktoré som ja nemohol ovplyvniť,“ povedal nám včera napoludnie 54-ročný M. Staš.

V poslednom období sa začalo hovoriť o tom, že viacerí hráči Dukly s ním nemali najlepšie vzťahy, a aj to malo byť jedným z dôvodov jeho odchodu z klubu.

„Nemalo zmysel pokračovať v spolupráci. Hráčom som hovoril jedno a oni to zámerne robili opačne. Usúdil som preto, že najlepším riešením bude to, že skončím.“

Rovnako ako vlani

Včerajšie dopoludňajšie rozkorčuľovanie pred odchodom na zápas do Liptovského Mikuláša mal pod palcom najskúsenejší hráč a kapitán Dukly Richard Šechný, ktorý bol predtým Stašovým hrajúcim asistentom.

„Pán Staš nám ponúkol svoju rezignáciu, ktorú sme sa rozhodli prijať, preto sme sa dohodli na ukončení spolupráce. Do konca aktuálnej sezóny bude hlavným trénerom tímu Štefan Tóth, ktorému bude pomáhať Richard Šechný,“ prezradil šéf michalovského klubu A. Černega.

Štefan Tóth stál na lavičke už aj včera proti SR 18.

Pri Laborci sa tak zopakovala situácia spred roka, keď po konci kouča Ladislava Spišiaka dokončil súťažný ročník práve Š. Tóth, ktorý dlhé roky pracuje pri michalovskej mládeži, a mužstvu sa podarilo prebojovať až do finále prvej ligy, kde neuspelo s Bardejovom.

Čo sa týka kádra, tak prezident klubu dodal, že v týchto dňoch by v ňom nemalo dôjsť k žiadnym zmenám.

Ešte v piatok prvýkrát za zemplínsky tím nastúpil obranca a odchovanec klubu Martin Boboš z Košíc a späť je aj navrátilec Dávid Okoličány, brankár z úspešného celku Slovenska do 20 rokov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.