Sobota, 4. decembra, 2021Meniny má Barbora, Barbara

Stará dáma ďakovala najmä Nedvědovi, Ferrara má už siedmy titul

TASR|11. máj 2003 o 12:41

Turín 11. mája (TASR) - Český futbalový reprezentant Pavel Nedvěd získal v sobotu s talianskym Juventusom Turín po remíze v zápase s Peruggiou 2:2 už ...

Turín 11. mája (TASR) - Český futbalový reprezentant Pavel Nedvěd získal v sobotu s talianskym Juventusom Turín po remíze v zápase s Peruggiou 2:2 už svoj druhý titul v Serii A. Ten prvý má na konte s rímskym Laziom z roku 2000, kedy tím z hlavného mesta doviedol súčasný kouč anglickej reprezentácie Švéd Sven-Goran Eriksson.

Pre "starú dámu" je to už 27. titul a turínski fanúšikovia odmenili Čecha obrovskými ováciami. Dobre totiž vedia, komu za titul v tejto sezóne vďačia najviac. V marcovom kľúčovom stretnutí s odvekým rivalom Interom Miláno, ktorý "zebry" vyhrali 3:0, strelil Nedvěd gól a ďalšie dva svojim spoluhráčom pripravil. Neúnavný stredopoliar, ktorý ašpiruje na najprestížnejšie európske i svetové ocenenia, je nielen kreátorom finálnych gólových prihrávok, ale sám vďaka tvrdej strele skóruje.

"Keď som prišiel do Juventusu, chcel som druhý titul," povedal po zápase Nedvěd, ktorý v tejto sezóne dal deväť ligových gólov: "Teraz nás čaká Liga majstrov a Real Madrid. Bude to veľký zápas. Dúfam, že naše oslavy budeme môcť ešte vystupňovať, ak uspejeme aj v tomto európskom pohári."

Nedvědov spoluhráč Ciro Ferrara sa stal zásluhou zisku už siedmeho titulu najúspešnejším aktívnym futbalistom v Serii A. Tridsaťšesťročný veterán má na konte dva tituly s SSC Neapol (1987, 1990) a potom bol členom Juventusu za slávnej éry Marcella Lippiho. Tá sa teraz možno vracia.

"Je ich už sedem a všetky sú krásne. Momentálne sa veľmi teším z toho posledného," povedal šťastný Ferrara. Rekórdermi v počte majstrovských titulov v Serii A sú Giovanni Ferrari a Giuseppe Furino, ktorí ich obaja získali po osemkrát.

jp pb

Súvisiace články