Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Staňa aj proti Buffalu

Sportnet|27. nov 2003 o 00:00

WASHINGTON/BRATISLAVA - Pri svojej premiére v NHL v zápase s Tampou Bay slovenský brankár Rastislav Staňa v záverečnej 20-minútovke neinkasoval. V Detroite, kde po prvý raz nastúpil od začiatku stretnutia, pomohol Washington Capitals k víťazstvu (4:1) ...

WASHINGTON/BRATISLAVA - Pri svojej premiére v NHL v zápase s Tampou Bay slovenský brankár Rastislav Staňa v záverečnej 20-minútovke neinkasoval. V Detroite, kde po prvý raz nastúpil od začiatku stretnutia, pomohol Washington Capitals k víťazstvu (4:1) až 38 úspešnými zákrokmi. Košický rodák si ani viac želať nemohol.

„Stále mám pocit, že je to len sen, ale celkom pekný, čo poviete?" povedal dobre naladený slovenský reprezentant, ktorý už deň pred zápasom v Buffale (hral sa dnes v noci) vedel, že dostane prednosť pred skúseným Nemcom Olafom Kölzigom.

„Prišiel za mnou tréner a povedal mi - priprav sa, budeš chytať znovu. Teším sa okrem iného aj na Šatana. Len mu budem musieť pred stretnutím alebo počas neho naznačiť, aby to s aktivitou veľmi nepreháňal," zasmial sa Staňa, ktorý už prekonal priateľa Jána Lašáka. Ten totiž v NHL víťazné stretnutie ešte neodchytal. „Som si vedomý toho, že na to, aby ste sa uchytili v tomto veľkom kolotoči, musíte mať aj poriadnu dávku šťastia. Ja som ju zatiaľ mal," dodal Rastislav Staňa.

(sita)

Súvisiace články