Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Srb Vlahovič zhodil „luxusnú“ bradu

Nový imidž Aleksandra Vlahoviča. Srbský rozohrávač už nie je „bradáč“. (Autor: Judita Čermáková)
Marián Špacai|Publikované 13. feb 2016 o 00:00

Hneď od svojho príchodu do Košíc bol neprehliadnuteľný. Basketbalista Aleksandar Vlahovič pútal pozornosť svojou dlhokánskou bradou.

Vo štvrtkovom zápase proti Svitu ho preto niektorí najprv ani nespoznali, zrazu sa totiž objavil bez nej. Prečo sa pre radikálnu zmenu imidžu rozhodol? To zaujímalo aj nás.

KOŠICE. Kde je vaša brada? – nemohla znieť inak naša otázka na srbského rozohrávača KB Košice po zápase so Svitom, ktorý Košice vyhrali 86:69.

„Nosil som ju rok, to stačí,“ odvetil Aleksandar Vlahovič.

Už ho začala otravovať

Jeho brada mala naozaj „luxusné“ parametre, taká u športovcov nie je častá, pretože na prvý pohľad sa pri fyzickej aktivite javí ako nie najpohodlnejšia. To bol aj jeden z dôvodov, prečo šla bez milosti preč.

„Už ma začala otravovať, tak som si povedal, že stačilo,“ dodal legionár z Balkánu. A či chystá v tejto sezóne pre fanúšikov ešte nejaké prekvapenie v inej podobe zmeny imidžu? „Nie, nie, už to dohrám takto,“ pousmial sa.

Pozerali, či majú nového hráča

„Keď Alex prišiel pred zápasom so Svitom prvýkrát na tréning bez svojej brady a vstúpil do šatne, pozerali sme, čo za nového hráča máme. Samozrejme, dosť sme ho podpichovali. Dôležité však je, že jeho sila ide hore, je to náš kľúčový rozohrávač a sme radi, že ho máme,“ komentoval zhodenie brady svojho spoluhráča krídelník KB Stanislav Baldovský.

Víťazstvo nad Svitom bolo naozaj dôležitejšie ako Vlahovičova brada. Košičania tak stále môžu poškuľovať po štvrtom mieste po základnej časti, i keď to už nemajú len vo svojich rukách.

„Bolo to pre nás veľmi dôležité víťazstvo, pretože do play-off nám ostávajú už len dva zápasy. Pokračovali sme v dobrej hre zo Slovenského pohára, aj keď sme v ňom v semifinále napokon s Prievidzou prehrali. Všetci sme zahrali dobre ako tím, čo je podstatné,“ dodal Vlahovič.

Býci sa už dnes predstavia v Nitre, základnú časť ukončia v stredu doma proti Komárnu.

Súvisiace články