Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Vlhová vo Švédsku, Sagan v Taliansku, Liga majstrov aj biatlon (udalosti týždňa)

Peter Sagan, Petra Vlhová a Lionel Messi. (Autor: Sportnet/TASR, TASR/AP)
Igor Dopirák|8. mar 2021 o 00:00

To najlepšie, čo ponúknu najbližšie dni.

BRATISLAVA. Peter Sagan už v stredu môže sláviť svoj prvý etapový triumf v sezóne a Petra Vlhová sa môže v piatok vrátiť na prvé miesto v celkovej klasifikácii Svetového pohára.

Okrem toho sa Barcelona v Lige majstrov pokúsi o malý zázrak a v náročnej situácii je aj Juventus Turín s Cristianom Ronaldom.

Prinášame vám prehľad toho najdôležitejšieho a najzaujímavejšieho, čo ponúkne najbližších sedem dní.

Kompletnú kurzovú ponuku nájdete na DOXXbete.

PONDELOK (8. marec)

Basketbaloví fanúšikovia počas noci nezažmúria oka, na programe je totiž prestížny Zápas hviezd v zámorskej NBA.

Cyklistickí fanúšikovia sa zase môžu tešiť na parádne súboje na pretekoch Paríž - Nice a na svoje si prídu aj fanúšikovia futbalu, ktorých bude zaujímať predovšetkým výkon Milana Škriniara.

CYKLISTIKA

  • 14:15 Paríž - Nice, 2. etapa (Eurosport 1)

FUTBAL

  • 19:00 Chelsea Londýn - Everton, Premier League (PREMIER Sport)
  • 20:45 Inter Miláno - Atalanta Bergamo, Serie A (DIGI Sport 2)
  • 21:00 West Ham - Leeds, Premier League (PREMIER Sport)

BASKETBAL

  • 2:00 Tím Durant - Tím LeBron, Zápas hviezd NBA (Nova Sport 2)

UTOROK (9. marec)

Juventus Turín ide do odvety s jasným cieľom - vyhrať. V Portugalsku totiž prehral 1:2. Bude spasiteľom talianskeho favorita Cristiano Ronaldo?

O postup bude bojovať aj Dortmund s hviezdnym mladíkom Erlingom Haaladom, ktorý si zo Španielska priniesol triumf 3:2.

CYKLISTIKA

  • 14:15 Paríž - Nice, 3. etapa (Eurosport 1)

FUTBAL

  • 21:00 Dortmund - FC Sevilla, Liga majstrov (Orange Sport)
  • 21:00 Juventus Turín - FC Porto, Liga majstrov (Orange Sport)

STREDA (10. marec)

Sezóna Petra Sagana sa začína! Slovenský fenomén sa predstaví na etapových pretekoch Tirreno - Adriatico. Ukáže svoje umenie už v prvej etape?

Večer budú všetky oči na Barcelone, ktorá sa proti Parížu Saint-Germain pokúsi na prvý pohľad o nemožné - zvrátiť výsledok 1:4 z prvého duelu.

Tešiť sa môžu aj milovníci domáceho hokeja, Slovenská hokejová liga totiž ponúkne prvé súboje play off.

CYKLISTIKA

  • 13:30 Tirreno - Adriatico, 1. etapa (Eurosport 2)
  • 14:15 Paríž - Nice, 4. etapa (Eurosport 1)

FUTBAL

  • 19:00 Manchester City - Southampton, Premier League (PREMIER Sport)
  • 19:00 Atlético Madrid - Athletic Bilbao, La Liga (DIGI Sport 1)
  • 21:00 Liverpool FC - Lipsko, Liga majstrov (Orange Sport)
  • 21:00 Paríž St. Germain - FC Barcelona, Liga majstrov (Orange Sport)

  • 14:00 Komárno - Podbrezová, II. liga

HOKEJ

  • 18:00 Martin - Humenné, Slovenská hokejová liga
  • 18:00 Spišská Nová Ves - Levice, Slovenská hokejová liga
  • 18:00 Topoľčany - Dubnica, Slovenská hokejová liga
  • 18:00 Žilina - Považská Bystrica, Slovenská hokejová liga

HÁDZANÁ

  • 18:00 Slovensko - Španielsko, EHF Euro Cup (RTVS Dvojka)

ŠTVRTOK (11. marec)

Prekvapí Slavia Praha po Leicestri aj Glasgow Rangers? Pútať bude aj súboj gigantov Manchester United - AC Miláno.

V českom Novom Meste sa uskutočnia ďalšie biatlonové súboje.

BIATLON

  • 17:30 Šprint mužov, Nové Mesto na Morave (RTVS Dvojka)

CYKLISTIKA

  • 13:30 Tirreno - Adriatico, 2. etapa (Eurosport 2)
  • 14:15 Paríž - Nice, 5. etapa (Eurosport 1)

FUTBAL

  • 18:55 Ajax Amsterdam - Young Boys Bern, Európska liga (Nova Sport 1)
  • 18:55 Dynamo Kyjev - Villarreal, Európska liga (Nova Sport 2)
  • 18:55 Manchester United - AC Miláno, Európska liga (RTVS Dvojka)
  • 18:55 Slavia Praha - Glasgow Rangers, Európska liga (ČT Sport)
  • 21:00 AS Rím - Šachtar Doneck, Európska liga
  • 21:00 Granada - Molde, Európska liga
  • 21:00 Olympiakos - Arsenal Londýn, Európska liga (Nova Sport 1)
  • 21:00 Tottenham - Dinamo Záhreb, Európska liga (Nova Sport 2)

HOKEJ

  • 18:00 Martin - Humenné, Slovenská hokejová liga
  • 18:00 Spišská Nová Ves - Levice, Slovenská hokejová liga
  • 18:00 Topoľčany - Dubnica, Slovenská hokejová liga
  • 18:00 Žilina - Považská Bystrica, Slovenská hokejová liga

PIATOK (12. marec)

Peter Sagan, Petra Vlhová, Paulína Fialková - to vyzerá na dokonalý deň! Minimálne pre fanúšika športu.

Vlhovú čaká milovaný slalom a už dnes sa môže vrátiť na líderskú pozíciu v celkovej klasifikácii Svetového pohára.

Hokejistov Bratislava Capitals čaká vstup do play off nadnárodnej ICE Hockey League.

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE

  • 13:30 Slalom žien - 1. kolo, Aare (RTVS Dvojka)
  • 16:30 Slalom žien - 2. kolo, Aare (RTVS Dvojka)

BIATLON

  • 17:30 Šprint žien, Nové Mesto na Morave (RTVS Dvojka)
  • 14:30 Paríž - Nice, 6. etapa (Eurosport 1)

CYKLISTIKA

  • 13:30 Tirreno - Adriatico, 3. etapa (Eurosport 2)

FUTBAL

  • 15:00 Lazio Rím - Crotone, Serie A (DIGI Sport 1)
  • 20:30 Augsburg - Mönchengladbach, Bundesliga (DIGI Sport 1)
  • 20:45 Atalanta Bergamo - Spezia, Serie A (DIGI Sport 2)
  • 21:00 Newcastle - Aston Villa, Premier League (PREMIER Sport)

HOKEJ

  • 17:00 Trenčín - Slovan Bratislava, Tipos extraliga
  • 17:00 Liptovský Mikuláš - Banská Bystrica, Tipos extraliga
  • 17:00 Nitra - Nové Zámky, Tipos extraliga
  • 18:00 Detva - Miškovec, Tipos extraliga
  • 18:00 Košice - Poprad, Tipos extraliga (Sport 1)
  • 18:00 Zvolen - Michalovce, Tipos extraliga

  • 19:15 Bolzano - Bratislava Capitals, ICE Hockey League

HÁDZANÁ

  • 19:00 Slovensko - Maďarsko, EHF Euro Cup (RTVS Dvojka)

SOBOTA (13. marec)

K Saganovi, Vlhovej a Fialkovej sa pridá aj Adam Žampa. Deň okorenia aj súboje Fortuna ligy, ktoré ponúknu prvé stretnutia v skupinách o titul a o záchranu.

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE

  • 9:30 Obrovský slalom mužov - 1. kolo, Kranjska Gora (RTVS Dvojka)
  • 10:30 Slalom žien - 1. kolo, Aare (RTVS Dvojka)
  • 12:30 Obrovský slalom mužov - 2. kolo, Kranjska Gora (RTVS Dvojka)
  • 13:45 Slalom žien - 2. kolo, Aare (RTVS Dvojka)

BIATLON

  • 14:45 Stíhacie preteky mužov, Nové Mesto na Morave (RTVS Dvojka)
  • 17:30 Stíhacie preteky žien, Nové Mesto na Morave (RTVS Dvojka)

CYKLISTIKA

  • 13:20 Paríž - Nice, 7. etapa (Eurosport 2)
  • 15:05 Tirreno - Adriatico, 4. etapa (Eurosport 2)

FUTBAL

  • 13:30 Leeds - Chelsea Londýn, Premier League (PREMIER Sport)
  • 15:30 Brémy - Bayern Mníchov, Bundesliga (DIGI Sport 1)
  • 16:15 Real Madrid - Elche, La Liga (DIGI Sport 3)
  • 18:30 Dortmund - Hertha Berlín, Bundesliga (DIGI Sport 1)
  • 18:30 Everton - Burnley, Premier League (PREMIER Sport)
  • 21:00 Fulham - Manchester City, Premier League (PREMIER Sport)
  • 21:00 Getafe - Atl. Madrid, La Liga (DIGI Sport 2)

  • 17:00 Dunajská Streda - Zlaté Moravce, Fortuna liga
  • 17:00 Michalovce - Nitra, Fortuna liga
  • 17:00 Sereď - Ružomberok, Fortuna liga
  • 17:00 Pohronie - Senica, Fortuna liga 
  • 18:30 Žilina - Trnava, Fortuna liga (RTVS Dvojka)

  • 14:30 Banská Bystrica - Podbrezová, II. liga
  • 14:30 Bardejov - FC Košice, II. liga
  • 14:30 Dubnica - Žilina B, II. liga
  • 14:30 Komárno - Púchov, II. liga
  • 14:30 Trebišov - Skalica, II. liga

NEDEĽA (14. marec)

Vo Francúzsku vyvrcholí podujatie Paríž - Nice, ale nás bude opäť zaujímať predovšetkým Peter Sagan na talianskych cestách.

Na svoje si prídu fanúšikovia biatlonovu, Svetový pohár ponúkne atraktívne zmiešané štafety.

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE

  • 9:30 Slalom mužov - 1. kolo, Kranjska Gora (RTVS Dvojka)
  • 12:30 Slalom mužov - 2. kolo, Kranjska Gora (RTVS Dvojka)

BIATLON

  • 10:25 Zmiešané štafety, Nové Mesto na Morave (RTVS Dvojka)
  • 13:45 Súťaž zmiešaných dvojíc, Nové Mesto na Morave (RTVS Dvojka)

CYKLISTIKA

  • 13:30 Tirreno - Adriatico, 5. etapa (Eurosport 2)
  • 14:15 Paríž - Nice, 8. etapa (Eurosport 1)

FUTBAL

  • 13:30 Leverkusen - Bielefeld, Bundesliga (DIGI Sport 2)
  • 15:00 Leicester - Sheffield, Premier League (PREMIER Sport)
  • 15:00 FC Turín - Inter Miláno, Serie A (DIGI Sport 1)
  • 15:30 Lipsko - Frankfurt, Bundesliga (DIGI Sport 2)
  • 17:30 Arsenal Londýn - Tottenham, Premier League (PREMIER Sport)
  • 18:00 Cagliari - Juventus Turín, Serie A (DIGI Sport 1)
  • 20:15 Manchester United - West Ham, Premier League (PREMIER Sport)
  • 20:45 AC Miláno - Neapol, Serie A (DIGI Sport 1)

  • 16:00 Trenčín - Slovan Bratislava, Fortuna liga (Orange Sport)

  • 10:30 Petržalka - Liptovský Mikuláš, II. liga
  • 10:30 Slovan Bratislava B - Poprad, II. liga

HOKEJ

  • 15:00 Slovan Bratislava - Nitra, Tipos extraliga (Sport 2)
  • 16:00 Banská Bystrica - Trenčín, Tipos extraliga
  • 16:00 Michalovce - Liptovský Mikuláš, Tipos extraliga
  • 16:00 Nové Zámky - Detva, Tipos extraliga
  • 16:00 Poprad - Zvolen, Tipos extraliga (RTVS Dvojka)
  • 18:00 Miškovec - Košice, Tipos extraliga

  • 18:00 Dubnica - Topoľčany, Slovenská hokejová liga
  • 18:00 Humenné - Martin, Slovenská hokejová liga
  • 18:00 Levice - Spišská Nová Ves, Slovenská hokejová liga
  • 18:00 Považská Bystrica - Žilina, Slovenská hokejová liga

  • 17:30 Bolzano - Bratislava Capitals, ICE Hockey League

HÁDZANÁ

  • 15:00 Slovensko - Maďarsko, EHF Euro Cup (Sport 1)
Igor Dopirák pracuje na pozícii senior editor. V denníku SME pôsobil od roku 2015, najskôr ako externý redaktor. Jeho srdcovkou je futbal, venuje sa však aj ďalším športom.

Súvisiace články