Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Spišiaci odštartovali zimnú prípravu, mená posíl zatiaľ neprezradili

Zimná príprava aj s posilami. Vedenie klubu FK Spišská Nová Ves ešte staronové mená nechce prezradiť. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 14. jan 2015 o 00:00

Pod vedením trénera Branislava Ondáša odštartovala príprava futbalistov FK Spišská Nová Ves.

V pondelok pod vedením trénera Branislava Ondáša odštartovala zimná príprava futbalistov FK Spišská Nová Ves na jarnú časť súťažného ročníka III. ligy.

SP. NOVÁ VES. Do jarnej odvety štartujú Spišiaci zo šiesteho miesta so stratou siedmich bodov na Prešov B. Za ostatné dva roky boli Novovešťania známi tým, že zimnej príprave venovali maximálnu pozornosť, čo sa im potom v jarnej časti veľmi vyplatilo.

„V pondelok bol prvý zraz futbalistov A–mužstva. Pred rokom resp. pred dvomi bola veľmi kvalitná zimná príprava, čo sa premietlo do jarného pôsobenia a v tom chceme aj pokračovať naďalej. V sobotu je na programe prvý prípravný zápas s MFK Košice,“ povedal na úvod prezident FK Spišská Nová Ves Pavol Hudáček.

Utajené posily

Dlhé roky hrala Spišská Nová Ves celoslovenskú ligovú súťaž. Aj východniarska tretia liga má svoju dobrú úroveň, no vedenie klubu poškuľuje po návrate na celoslovenskú futbalovú scénu.

„Strata na prvé miesto je sedem bodov, ale to všetko sa môže zmeniť. Už sme štartovali do jarnej časti aj z trinásteho miesta a nakoniec sme celú súťaž vyhrali. Je naším tajným cieľom postup do vyššej súťaže, ale nepredbiehajme,“ zdôraznil P. Hudáček, ktorý v týchto dňoch pracuje na zháňaní nových posíl.

„Podobne ako v hokeji či basketbale, stavať chceme na našich odchovancoch. Po Slovensku behá veľa našich spišskonovoveských futbalistov. Nechcem prezrádzať mená, lebo ešte nič nie je isté. Môžem opatrne skonštatovať, že keď nám vyjdú tieto prestupy, budeme mať na jar veľmi silný tím. A znova len zopakujem – z našich odchovancov. Teraz je ten prestupový čas, keď sa všetko rieši a doťahuje do konca. Už v sobotu môžu naši fanúšikovia vidieť formovanie A–mužstva na nový futbalový rok. Jar bude ťažká a my chceme ísť do bojov o majstrovské body čo najlepšie pripravení,“ skonštatoval prezident FK Spišská Nová Ves.

Súvisiace články