Spartak v Senici nevyhral, Trenčín remizoval so Žilinou 3:3

Žilinčan Momodou Ceasay (vpravo) v súboji o loptu s Trenčanom Abdoulayeom Diakitem. (Autor: TASR)
TASR|23. nov 2011 o 19:37

V dohrávke 16. kola Corgoň ligy sa zrodili dva nerozhodné výsledky. Trenčín remizoval so Žilinou 3:3, Senica so Spartakom 1:1.

Trenčín sa do favorizovaného súpera pustil odvážne. Svoju snahu pretavil na úvodný gól už po štvrťhodine zápasu, keď Salinas z diaľky zakrútenou strelou nedal brankárovi šancu - 1:0. Hostia sa sústredili na bleskové protiútoky, najväčšiu príležitosť mali v 25. minúte, kedy Ondrášovu hlavičku zastavil Godál na bránkovej čiare. Po taktickejšej fáze dostal zápas nový náboj. V závere prvého polčasu sa Štefánik predral cez súperových zadákov a strelil druhý trenčiansky gól.

Po prestávke však iniciatívu prevzali hostia a po hodine hry už skóre bolo vyrovnané. Pich a Pečovský potrestali zaváhania trenčianskej obrany a umiestnenými strelami skórovali. Domáci sa však nevzdali, onedlho v zmätku pred bránou po rohovom kope si hosťujúci Ondráš strelil vlastný gól - 3:2.

Ďalší trenčiansky nebezpečný útok zakončil Mazan strelou do žrde. V závere dramatického a kvalitného zápasu ale Žilina dokázala vyrovnať vďaka Gergelovej nekompromisnej strele. Na deľbe bodov už napriek snahe ani jedna zo strán nič nezmenila.

ico

AS Trenčín - MŠK Žilina 3:3 (2:0)

Góly: 16. Salinas, 43. Štefánik, 67. Ondráš (vlastný) - 51. Pich, 60. Pečovský, 78. Gergel. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Deza, Leitner (obaja Žilina), 1310 divákov.

AS Trenčín: Volešák Čögley, Godál, Diakite, Holúbek - Štefánik (85. Ďuriška), Horváth - Mazan, Salinas (87. Malec), Hlohovský (77. Mondek) - Depetris.

MŠK Žilina: Krnáč - Angelovič, Piaček, Ondráš, Patrik Mráz (89. Leitner) - Pich (79. Deza), Pečovský, Barčík, Gergel - M. Ceesay, Střihavka (46. Štrba).

Hodnotenie trénerov:

Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Diváci videli výborný zápas, pretože obe mužstvá chceli hrať futbal vo vysokom nasadení. Naše mužstvo ukázalo bojovné srdce, škoda len, že sme nedokázali udržať dvojgólový náskok a po viacerých výborných šanciach ho ešte zvýšiť. Skúsený súper si dokázal počkať na svoju príležitosť a využiť ju. My predsa len asi ešte nie sme tak skúsení, aby sme s takto ťažkým protivníkom dokázali náskok udržať."

Ľuboš Nosický (tréner Žiliny): "Pre divákov to musel byť skutočne veľmi zaujímavý zápas s množstvom gólov, šancí, zvratov a ďalších situácií. V prvom polčase nás domáci kombinačne prevýšili a hoci my sme mali nejaké šance z rýchlych protiútokov, dostali sme dva góly a na túto situáciu sme museli v druhom dejstve zareagovať. Zagresívnili sme obranu, v útoku sme hrali kolmejšie a duel sme poriadne zdramatizovali. Musím hráčom poďakovať, pretože v tomto stretnutí išli až na doraz."

Trnava v Senici nevyhrala

V dohrávke 16. kola si v mrazivom počasí ani jedno mužstvo nedokázalo v I. polčase vypracovať vážnejšiu gólovú príležitosť. Seničania trafili do priestoru bránky už v 2. min, keď Kalabiškov strelecký pokus zvnútra pokutového územia kryl Raška. Potom sa dlhé minúty hralo prevažne medzi šestnástkami.

Až v 36. min Kóňov strelecký pokus z 23 m skončil tesne vedľa ľavej trnavskej žrde. Spartakovci pohrozili o dve minúty neskôr, keď Procházkov nebezpečný volej výborne zneškodnil "zmrznutý" Bolek.

Druhé dejstvo prinieslo pre divákov lepší futbal a viac vzruchu pred oboma brankármi. Hneď v 46. min sa domáci ujali vedenia. Po chybe v defenzíve Trnavy sa dostal k lopte Valenta a ľavačkou spoza pokutového územia k ľavej žrdi otvoril skóre zápasu. O päť minút neskôr mohlo byť vyrovnané, Karhanovu tvrdú strelu z 22 m Bolek vyrazil a rovnako si poradil aj s dorážkou Oravca.

V 58. min sa na hranici pokutového územia hostí uvoľnil Hošek, jeho strelecký pokus Raška zneškodnil. Potom sa Seničania zamerali na ubránenie jednogólového vedenia. To sa im však nepodarilo, keď v 75. min sa po centri z ľavej strany presadil Vyskočil a presnou hlavičkou vyrovnal na konečných 1:1. O dve minúty neskôr sa dostal do zakončenia Valenta, ale z výhodnej pozície mieril vysoko nad. Na druhej strane Procházkovu nebezpečnú strelu Bolek kryl.

V nervóznom závere sa ešte Záhoráci dožadovali pokutového kopu po ruke v trnavskej šestnástke, no napokon z toho boli len dve žlté karty.

ico

FK Senica - FC Spartak Trnava 1:1 (0:0)

Góly: 46. J. Valenta - 75. Vyskočil, ŽK: 73. Wijlaars, 90. Gorosito, 90. Bolinha - 41. Čvirik, 62. Bicák, 90. Koubský, rozhodovali: Matúš - T. Somoláni, Súkeníková, 2687 divákov

Senica: Bolek - Gorosito, R. Pillár, Gajdošík, Leal - Križko, T. Kóňa - Hošek (72. Wijlaars), Piroska, J. Valenta - Kalabiška (82. Bolinha)

Trnava: Raška - Habánek, Koubský, Gross, Čvirik - J. Petráš (77. Mikinič), Karhan, R. Procházka, Bicák (69. Mikovič) - Vyskočil, T. Oravec

Stanislav Griga (tréner Senice): "Boli sme lepší počas celého zápasu. Častejšie sme mali loptu na kopačkách, ale súper si vytvoril viac šancí. Procházka zakončoval azda štyrikrát, v šanci bol aj Oravec. Mrzí ma, že hoci sme diktovali tempo, šance sme si vytvárali veľmi ťažko. Získať bod s lídrom nie je hanba, ale podľa mňa dnes sme dva body stratili."

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "V prvom rade by som chcel pochváliť zodpovedný personál za to, ako aj koncom novembra dokázal pripraviť trávnik. V prvom polčase sme boli všade druhí, Senica lepšie kombinovala. Napriek tomu sme sa dostali do veľkej šance, Procházka však Boleka neprekonal. Gól na začiatku druhého dejstva nás prebudil z letargie. Zlepšili sme výkon, vytvorili sme si viacero šancí a bod sme si určite zaslúžili."