Svetový pohár v skokoch na lyžiach 2019 - Planica - výsledky:

7.Karl GeigerNemecko422,8 (238,5/228,0)
8.Johann Andre ForfangNórsko416,2 (225,0/223,5)
9.Anže SemeničSlovinsko413,8 (241,0/224,0)
10.Jevgenij KlimovRusko411,7 (233,0/221,5)

PLANICA. Japonský skokan na lyžiach Rjoju Kobajaši si po Turné štyroch mostíkov a celkovom prvenstve zabezpečil aj malý glóbus za lety Svetového pohára.

V nedeľnej záverečnej súťaži na mamuťom mostíku v slovinskej Planici zvíťazil so ziskom 464,9 bodu pred domácim Domenom Prevcom a Nemcom Markusom Eisenbichlerom.

Kobajaši dosiahol v prvom kole 252,0 metrov a vyrovnal rekord mostíka.

Mladý Japonec má za sebou mimoriadne vydarenú sezónu, najlepšiu v doterajšej kariére. Na prelome rokov dominoval na prestížnom Turné štyroch mostíkov (T4M), po Nemcovi Svenovi Hannawaldovi a Poliakovi Kamilovi Stochovi sa stal tretím skokanom na lyžiach v histórii, ktorý dokázal zvíťaziť v jednom ročníku T4M vo všetkých štyroch súťažiach a tešil sa zo skokanského "Grand Slamu".

V tomto súťažnom ročníku vyhral až 13 pretekov jednotlivcov v SP (pred touto zimou nemal na konte ani jeden primát, pozn.), už 10. marca po pretekoch v nórskom Osle, čo bolo päť individuálnych súťaží pred koncom sezóny, sa stal celkovým víťazom Svetového pohára 2018/2019.

Rjoju Kobajaši navyše dominoval aj v osobitne hodnotenom SP v letoch na lyžiach. Podľa predstáv mu však nevyšiel na prelome februára a marca svetový šampionát v Rakúsku, kde sa musel uspokojiť iba s jedným bronzom, ten Japonsko získalo v súťaži mužských družstiev