Sneh bol ako cukor. V Maribore vyhrala Rebensburgová

Viktoria Rebensburgová sa posunula na prvé miesto z druhej priečky po prvom kole. (Autor: TASR/AP)
SITA|30. jan 2016 o 14:42

Preteky ovplyvnili vysoké teploty, lyžiarky s vyšším štartovým číslom prakticky nemali šancu na úspech. Obrovský slalom v Maribore napokon vyhrala Viktora Rebensburgová pred Anou Drevovou a Tinou Weiratherovou.

MARIBOR. Nemka Viktoria Rebensburgová potvrdila v sobotu v pretekoch Svetového pohára alpských lyžiarok v slovinskom Maribore, že je špecialistkou na obrovský slalom.

Na rozbitej trati výrazne poznačenej teplom zvíťazila s náskokom 32 stotín sekundy pred domácou nádejou Anou Drevovou a o 34 stotín pred Tinou Weiratherovou z Lichtenštajnska. Prvé dve miesta na stupňoch víťaziek sú identické s tými spred trinástich dní z rakúskeho Flachau.

Rebensburgová predviedla už v prvom kole dobrú jazdu.

Olympijská viíťazka z Whistleru 2010 Rebensburgová si pripísala dvanásty triumf v pretekoch Svetového pohára, desiaty v obľúbenom obrovskom slalome.

Slovinskí fanúšikovia sa tešili na premiérový triumf ich favoritky Drevovej, ale napokon jej útok zo šiesteho miesta po 1. kole stačil iba na druhú priečku.

Ana Drevová sa posunula zo šiesteho na druhé miesto. FOTO - TASR/AP.

Líderka poradia obrovského slalomu Rakúšanka Eva-Maria Bremová skončila štvrtá - od pódia ju delilo sedem stotín. Udržala si však vedúcu pozíciu s náskokom 32 bodov pred Rebensburgovou.

Vedúca pretekárka priebežného a celkového poradia Svetového pohára Američanka Lindsey Vonnová nedokončila 2. kolo, ale zostala na čele diania. Jej hlavná konkurentka Švajčiarka Lara Gutová tiež nevidela cieľ 2. kola.

"Trať bola hrozná, pretekárky s vyšším štartovým číslo už v 1. kole nemali šancu na dobrý čas. Ešte v horných pasážach sa to dalo, ale v spodnej časti bol sneh ako cukor," povedala po pretekoch Vonnová.

Lindsey Vonnovej preteky nevyšli. FOTO - Gabriel Kuchta / SME.

V Maribore v sobotu počas pretekov vládli doslova jarné podmienky a na to doplatila aj jediná Slovenka Petra Vlhová, ktorá nepostúpila do druhého kola.

Zverenkyňa trénera Ivana Iľanovského s vysokým štartovým číslom 56 na rozbitej trati nemala šancu predviesť plynulú rýchlu jazdu a napokon skončila na 41. priečke s odstupom vyše sedem sekúnd za líderkou Bremovou.