Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Slovenskí vzpierači chcú skončiť do 10.miesta, snom jeden olympijský bod

TASR|13. aug 2004 o 10:40

Bratislava 13. augusta (TASR) - Z trojice slovenských vzpieračov sa na súťažnom pódiu pod piatimi kruhmi prvý predstaví 30-ročný Miroslav Janíček, ktorý ...

Bratislava 13. augusta (TASR) - Z trojice slovenských vzpieračov sa na súťažnom pódiu pod piatimi kruhmi prvý predstaví 30-ročný Miroslav Janíček, ktorý bude súťažiť v olympijskom dvojboji (trh + nadhod) v hmotnostnej kategórii do 69 kg. Jeho súťaž je na programe už v stredu 18. augusta. Preto spolu s trénerom Štefanom Korpom odišli do dejiska Hier XXVIII. olympiády práve v deň ich slávnostného otvorenia.

Tridsaťročný rodák z Dolného Kubína, ktorý vzpiera za ružomberský oddiel TJ Diana Orol, si právo štartu na OH vybojoval vlani 15. miestom na MS 2003 vo Vancouvri. "Chcel by som podať čo najlepší výkon. Aký som kedy dal. Ak sa mi to podarí, môžem skončiť do 10. miesta," povedal o svojich olympijských ambíciách Oravčan v službách Liptákov. Jeho osobný rekord v trhu je 142,5 kg, v nadhode dostal nad hlavu činku s hmotnosťou 177 kg. To dokáže športovec s výškou 164 cm a hmotnosťou 69 kg.

Ako tréner Štefan Korpa pred odchodom do hlavného mesta Grécka povedal, ambíciou slovenských vzpieračov je skončiť do 10. miesta, prípadne jeden z tejto trojice by sa mal pokúsiť postúpiť až do prvej šestky. "Chceli by sme to získať," prezradil Korpa a ďalej zdôraznil, že k tomuto optimizmu ho nabáda postavenie trojice Janíček, Lukáč, Tešovič vo svetovom rebríčku a tiež ich súčasná výkonnosť, ktorú preukazujú na tréningu. "Preto chlapci by mohli naplniť tieto ciele," pokračoval reprezentačný tréner slovenských vzpieračov.

Podľa neho najťažšie z celého štvorročného olympijského cyklu bolo nominovať sa minulý rok na MS vo Vancouri na tieto olympijské hry. "To bolo najťažšie. Ale potom sme sa už zaoberali iba tréningom. Lenže nominovať sa na túto olympiádu bolo veľmi ťažké," pripomenul Korpa. Jeho najúspešnejší pretekár Martin Tešovič, trojnásobný majster sveta z MS 1997 v Thajsku v hmotnosti do 99 kg, uviedol, že on do Atén ide v prvom rade pre dobrú súťaž. Pre šancu zmerať si znovu po dlhšej zdravotnej prestávke sily so svetovou špičkou. "Ja priebeh súťaže netipujem. Mňa to nezaujíma. Rozhodujúce pre celú súťaž bude aké základy zvolíme. Od toho sa bude odvíjať celá súťaž," povedal Martin Tešovič, ktorý však do Atén pôjde až 20. augusta, lebo jeho súťaž v hmotnosti do 105 kg bude až v utorok 24. augusta.

Súvisiace články