Slovenskí deblkanoisti získali zlato v C2 do 23 rokov

Mladí slovenskí deblkanoisti získali zlaté medaily.
Mladí slovenskí deblkanoisti získali zlaté medaily. (Autor: TASR)
SITA|28. aug 2016 o 14:21

Celkovo Slovensko dosiahlo na MEU23aJ v Solkane bilanciu 4 zlaté a 3 strieborné medaily.

SOLKAN. Deblkanoisti Matúš Gewissler a Juraj Skákala vybojovali už štvrtú zlatú medailu pre slovenskú výpravu na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v slovinskom Solkane. Gewissler a Skákala zvíťazili vo finále kategórie C2 do 23 rokov s náskokom 83 stotín sekundy pred poľským duom Michal Wiercioch, Grzegorz Majerczak.

Bronzové medaily zavesia na krk Rusom Nikolajovi Škľarukovi a Igorovi Michailovovi. Pred Skákalom s Gewisslerom získali zlaté medaily v Solkane v sobotu kajakár Andrej Málek v kategórii K1 do 23 rokov a kanoistika Simona Maceková v C1 medzi juniorkami.

Ešte v piatok sa zo zlatých medailí tešila aj juniorská hliadka 3x C1 v zložení Soňa Stanovská, Simona Maceková a Simona Glejteková.

V nedeľňajšom finálovom progame sa dočkala medaily aj juniorská kajakárka Michaela Haššová, má strieborný odlesk. Celkovo Slovensko dosiahlo na MEU23aJ v Solkane bilanciu 4 zlaté a 3 strieborné medaily.

Osemnásťročná Haššová vo finále K1 dlho viedla, ale záverečná desiata pretekárka Poľka Klaudia Zwolinská ju napokon zdolala o máličko - 3 stotiny sekundy. Slovenka absolvovala svoju finálovú jazdu bez trestných sekúnd, Poľka pribrala 2 trestné sekundy na piatej bránke. Napriek tomu jej to stačilo na tesné víťazstvo.

Bronz si vybojovala Španielka Laia Sorribesová. Ďalšie dve Slovenky v juniorskom finále K1 Lucia Murzová a Soňa Stanovská obsadili ôsmu, resp. deviatu priečku.

Haššová je zlatou medailistkou z vlaňajších majstrovstiev sveta vo Foz do Iguacu, na európskom šampionáte pred rokom v poľskom Krakove brala bronz.

Výsledky - nedeľa:

MUŽI DO 23 ROKOV

C2 - finále: 1. Matúš Gewissler, Juraj Skákala (SR) 105,04 s (0), 2. Michal Wiercioch, Grzegorz Majerczak (Poľ.) 105,87 (2), 3. Nikolaj Škľaruk, Igor Michailov (Rus.) 108,98 (0)

JUNIORKY

K1 - finále: 1. Klaudia Zwolinská (Poľ.) 108,52 s (2), 2. Michaela Haššová (SR) 108,55 (0), 3. Laia Sorribesová (Šp.) 109,82 (0),...8. Lucia Murzová 115,23 (0), 9. Soňa Stanovská (obe SR) 115,74 (2)