Slovenky zdolali Maďarky, sú blízko k postupu

Slovenky vyhrali všetky štyri zápasy. Jediný bod stratili hneď v úvodnom dueli - proti Taliansku uspeli až po samostatných nájazdoch. (Autor: TASR/AP)
SITA|11. apr 2015 o 09:53

Ak v sobotu Číňanky neprehrajú s Taliankami, o deň neskôr zohrajú so Slovenskom rozhodujúci zápas o postup.

I. divízia MS v hokeji žien v Pekingu - B-skupina:

Maďarsko - Slovensko 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 24. Lúčová (Mikesková, Trebuľová)

Vylúčené: 7:6 na 2 min, navyše: 58. A. Kissová (Maď.) 10 min za narazenie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Dewarová (Kan.) - Frattarelliová (USA), Šťastná (ČR), 729 divákov

Zostava SR: Kiapešová - T. Ištocyová, Lalíková, Žitňanská, Drábeková, Raková, Paľová, Gáborčíková, Čurmová - Sroková, Herichová, Gápová - Trebuľová, Lúčová, Mikesková - Korenková, Košecká, Kollová - L. Ištocyová, Mišková, Staroňová

PEKING. Slovenská hokejová reprezentácia žien zvíťazila aj vo svojom štvrtom vystúpení na turnaji B-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta v Pekingu. V sobotu si poradila s Maďarskom tesne 1:0.

Jediný gól duelu dosiahla v 24. minúte Lívia Lúčová. Brankárka Kiapešová necelé dve minúty predtým vychytala trestné strieľanie súperiek.

"Maďarky sme mali naštudované z predchádzajúcich zápasov. Vedeli sme, čo môžeme od nich čakať. Bol to však mimoriadne náročný duel po všetkých stránkach. Našťastie sme strelili gól my," povedal tréner Andrej Schöber pre hockeyslovakia.com.

Slovenky sú blízko od postupu do A-skupiny I. divízie - dostane sa tam len víťaz z Pekingu. Ak v sobotu Číňanky neprehrajú s Taliankami, o deň neskôr zohrajú so Slovenskom rozhodujúci zápas.

"Posledný súboj proti domácim Číňankám možno označiť za finále celého turnaja. Veríme si a spravíme všetko pre to, aby sme sa so šampionátom rozlúčili víťazstvom," dodal Schöber.