Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Slovenky vypadli zo svetovej skupiny Pohára federácie, Čepelová opäť zlyhala v závere

Eugenie Bouchard. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|20. apr 2014 o 19:15

Naše tenistky prehrali v Kanade 1:3. Tréner Lipták: Všetko si to musím nechať prejsť hlavou.

QUEBEC. Slovenské tenistky sa po dvoch rokoch rozlúčili s elitnou svetovou skupinou Pohára federácie reprezentačných družstiev žien, v Kanade prehrali 1:3.

O rok sa zverenky kapitána Mateja Liptáka predstavia v II. svetovej skupine, čiže výkonnostne medzi tímami na 9. - 16. mieste.

Slovenky doplatili zrejme hlavne na fakt, že do Kanady z rôznych príčin necestovali naše top tri hráčky rebríčka WTA - Domninika Cibulková, Daniela Hantuchová a Magdaléna Rybáriková.

"Udiali sa určité veci a teraz je ešte predčasné hovoriť o mojom pokračovaní vo funkcii. Všetko si to musím nechať prejsť hlavou. Majú k tomu čo povedať najmä hráčky," povedal tréner Sloveniek Matej Lipták.

"Nastúpili sme s mladým tímom, ale nikde nie je napísane, že by sme nad Kanadou zvíťazili, ak by sme v Quebecu hrali v plnom zložení. Stretnutie by aj za takých okolností bolo maximálne otvorené."

Čepelovej odišlo podanie v záveroch setov

O rozhodujúci tretí bod pre javorové listy sa na tvrdom povrchu Latex-ite postarala Eugenie Bouchardová, ktorá v dueli tímových jednotiek zdolala Janu Čepelovú za 91 minút v dvoch setoch 7:6 (6) a 6:3.

V úvodnom sete nevyužila Slovenka vedenie 5:3, za stavu 6:5 nepremenila setbal.

V prvom sete rovnako ako v sobotu proti Wozniakovej v druhom i treťom sete za stavu 5:3 podávala na víťazstvo, no ani raz v koncovkách setov neuspela.

"Samozrejme, že pociťujem sklamanie. Bolo to podobné ako v sobotu. Dnes som v prvom sete viedla 5:3, ale v tej fáze som nezahrala príliš dobre. Ja aj Kristína Kučová sme bojovali o každučký fiftín, ale ukázalo sa, že predsa len nemáme toho za sebou toľko, ako naše tri najlepšie hráčky, ktoré tu chýbali. V tejto situácii to pre nás bolo veľmi náročné," povedala Čepelová pre web Fed Cupu.

"Pre mladé hráčky bol tento súboj veľkou skúsenosťou. V zápasoch boli blízko k tomu, aby ich dotiahli do úspešného konca. Janka Čepelová bola prvý raz v pozícii jednotky, lídra tímu. A to je celkom iná pozícia oproti tomu, v akej bola v minulosti," dodal Lipták.

Kanada prvýkrát postúpila tak ďaleko

Kanada sa prvýkrát v histórii prebojovala medzi fedcupovú elitu, Slovenky sa v roku 2015 predstavia v II. svetovej skupine.

Stretnutie Kanada - Slovensko sa ešte bude dohrávať štvorhrou, záverečnú dvojhru v súlade s pravidlami tejto súťaže zrušili.

Baráž o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie:

Kanada - Slovensko 3:1

Sobota:

Aleksandra Wozniaková - Jana Čepelová 4:6, 7:5, 7:5

Eugenie Bouchardová - Kristína Kučová 7:6 (0), 2:6, 6:1

Nedeľa:

Bouchardová - Čepelová 7:6 a 6:3

ONLINE:

Čepelová sa vzchopila, zo stavu 0:5 v druhom sete znížila na 3:5. Ale nepomohlo jej to, set prehrala 3:6 a Slovenky definitívne prehrali v Kanade 0:3

V druhom sete sa naša tenistka už nezmohla na odpor a hladko odovzdáva gemy svojej súperke. Slovenky v elitnej skupine pomaly končia.

Set sa končí v tajbrejku a v ňom má navrch domáca hráčka. A hoci Čepelová vyrovnala na 6:6, tajbrejk aj tak prehrala 8:6.

Čepelová viedla v prvom sete 5:3, no podobne ako včera v dvoch setoch, ani dnes nedokázala dotiahnuť set do víťazného konca pri svojom podaní a je z toho zrazu 5:5.

Aleksandra Wozniaková - Kristína Kučová / nehralo sa

Dabrowská, Fichmanová - Husárová, Schmiedlová 4:6, 7:5, 9:11 (zápasový tajbrejk)

Súvisiace články