Slovenské hokejistky na turnaji vo Švajčiarsku prekvapili.
Slovenské hokejistky na turnaji vo Švajčiarsku prekvapili. (Autor: ARCHÍV TASR)
SITA|30. dec 2019 o 22:47

Hokejistky do 18 rokov sú krok od vypadnutia z elitnej kategórie.

BRATISLAVA. Hokejistky Slovenska do 18 rokov sú už len krok o vypadnutia z elitnej kategórie majstrovstiev sveta.

V pondelkovom prvom súboji o udržanie sa totiž v Bratislave podľahli rovesníčkam zo Švajčiarska 1:4 a v sérii hranej na dve víťazstvá prehrávajú na zápasy 0:1.

Druhý súboj je na programe v stredu 1. januára 2020 o 16.30 h a prípadný tretí o deň neskôr opäť o 16.30 h.

Všetko podstatné sa udialo už v prvej tretine. Slovenky trikrát putovali na trestnú lavicu a Švajčiarky využili dve presilovky, ďalšia dva góly pridali v rovnovážnom stave. V druhej tretine gól nepadol a v tretej Slovenky zásahom Romany Haluškovej už len zmiernili prehru.

Známe je už aj kvarteto semifinalistiek. K Američankám a Kanaďankám, ktoré postúpili priamo zo skupiny, sa v pondelok pridali Fínky a Rusky. Hokejistky Fínska vo štvrťfinále zdolali Češky 3:1 a ruské hráčky si poradili so Švédkami 4:0.

Semifinále je na programe v stredu 1.1., turnaj na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu vyvrcholí vo štvrtok 2. januára 2020.