Utorok, 7. decembra, 2021Meniny má Ambróz

Slovenky do Srbska v až 17-člennom zložení, doma ostala iba Molnárová

TASR|30. máj 2003 o 10:49

Bratislava 30. mája (TASR) - Slovenské hádzanárky odcestovali v piatok ráno do Nišu, kde v nedeľu (1. júna) o 17.30 h odohrajú odvetný zápas II. fázy ...

Bratislava 30. mája (TASR) - Slovenské hádzanárky odcestovali v piatok ráno do Nišu, kde v nedeľu (1. júna) o 17.30 h odohrajú odvetný zápas II. fázy kvalifikácie majstrovstiev sveta 2003 proti tamojšiemu výberu Srbska a Čiernej Hory.

Zverenky trénera Vojtěcha Mareša majú po domácom víťazstve v Šuranoch 33:28 konečne po dlhšom čase reálne šance prejsť kvalifikačným sitom vrcholného podujatia, kde sa Slovenky naposledy predstavili v roku 1995 na MS v Rakúsku a Maďarsku (12. miesto).

Na Balkáne bude mať skúsený český kormidelník k dispozícii 17-členný káder. "Pôvodne malo ísť 16 hráčok. Problémy s kolenom má však Caltíková, takže sme nechceli riskovať a zobrali sme aj ďalšiu pivotku Géczovú. Zo širšej nominácie ostala doma iba krídleníčka Molnárova. Problémy má aj Vlčková, ktorá si na tréningu natiahla svaly v oblasti brucha," priblížil situáciu Mareš.

Súper Slovenska sa v prvom zápase baráže predstavil výrazne oslabený, keďže po odvolaní trénera Marka Isakoviča, ktorý bol vynútený tlakom jednej skupiny hráčok, sa za trénera Podgorice postavila druhá skupina (Savičová, Medveďová, Ďuričová, Mamjanacová) a odmietla reprezentovať. "Budú mať podporu štvortisícového hľadiska a napriek oslabeniu majú stále dobrý tím. Dôležitá bude obrana, ktorú sme celý týždeň trénovali. Dúfam, že dievčatá nepodľahnú atmosfére a nebudú robiť zbytočné chyby, ktorými sme v Šuranoch stratili 10-gólové vedenie," dodal Mareš.

Zápas bude rozhodovať dánska dvojica La Cour Bruun a Nielsen.

Nominácia Slovenska:

brankárky: Kodayová (Šaľa), Školková (Šurany), Gubová (Hypo)

krídelníčky: Sedláková, Stuparičová, Banková (všetky Šaľa), Mravíková (Ferencváros)

pivotky: Caltíková, Géczová (obe Šaľa), Uhráková (Ferencváros),

spojky: Šalatová, (Michalovce), Kuťková (Inter), Dubajová, Fečová (obe Oldenburg), Vlčková (Lipsko), Hrabovská (Šaľa), Šimáková (Norimberg)

program II. fázy kvalifikácie MS 2003 v Chorvátsku:

30. mája: Rakúsko - Švédsko (40:34)

31. mája: Maďarsko - Bosna a Hercegovina (44:22), Slovinsko - Bielorusko (26:26)

1. júna: Nemecko - Bulharsko (prvý zápas 29:24), Česko - Holandsko (23:16), Rumunsko - Turecko (38:29), Španielsko - Poľsko (18:23), Ukrajina - Litva (23:28)

Súvisiace články