Štvrtok, 9. decembra, 2021Meniny má Izabela

Slováci musia prekvapiť, ak chcú pomýšľať na postup

Slováci môžu stále napraviť rozháraný dojem z doterajšieho vystúpenia na šampionáte. (Autor: TASR)
Ondrej Gajdoš|8. máj 2015 o 00:05

Po štvrtkovom programe MS vedie ostravskú B-skupinu Bielorusko a Slovensko kleslo pod čiaru postupu.


gajdos_r5217-120x90.jpg
Z Ostravy od nášho redaktora ONDREJA GAJDOŠA

OSTRAVA. Po prekvapujúcom víťazstve Bieloruska nad tímom USA 5:2 v ostravskej B-skupine majstrovstiev sveta sa bieloruskí hokejisti vo štvrtok dostali s 10 bodmi na čelo tabuľky. K deväťbodovým mužstvám USA a Ruska sa dotiahlo Fínsko po očakávanej výhre nad Slovinskom (4:0).

Slovensko so siedmimi bodmi je už pod čiarou postupu do play. Šance si výrazne skomplikovalo stredajšou prehrou s Nórskom 2:3.

V sobotu s Fínskom

Do konca základnej časti odohrajú mužstvá ešte po tri zápasy. Je veľmi pravdepodobné, že práve medzi prvými piatimi tímami sa rozhodne o postupujúcej štvorici. Na účasť v play off bude treba možno až 12 - 13 bodov.

"Musíme sa pokúsiť prekvapiť niektorého zo silnejších súperov," povedal po prvých štyroch zápasoch v základnej skupine tréner Slovenska Vladimír Vůjtek. Po súbojoch s relatívne slabšími tímami chcel mať aspoň desať bodov, no má o tri menej. "Verím, že teraz z nás spadne ťarcha z úlohy favorita a predvedieme už lepší hokej."

Slovensko malo vo štvrtok a v piatok na turnaji voľné dni. V sobotu hrá s Fínskom, na druhý deň s obhajcom titulu Ruskom a v utorok s tímom USA. Získať zo súbojov s najsilnejšími mužstvami skupiny päť – šesť bodov bude riadna fuška.

S kým hrajú

S kým hrajú v závere B-skupiny ďalší kandidáti na postup?

Bielorusko: má 10 bodov a hrá s Ruskom, Fínskom, Nórskom

USA: majú 9 bodov a čaká ich Dánsko, Slovinsko, Slovensko

Rusko: má 9 bodov, nastúpi ešte proti Bielorusku, Slovensku, Fínsku

Fínsko: má 9 bodov, hrá so Slovenskom, Bieloruskom a Ruskom

Súvisiace články