Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Hráč nastúpil na zápas, aj keď mal sedieť v karanténe. Vláda sa vyhráža prerušením ligy

Radosť futbalistov Celticu Glasgow. (Autor: TASR/AP)
SITA|11. aug 2020 o 12:40

Klub situáciu vyšetrí.

EDINBURGH. Škótska vláda je v prípade potreby pripravená prerušiť najvyššiu domácu futbalovú súťaž, ak hráči neprestanú s opakovaným porušovaním opatrení prijatých za účelom zastavenia šírenia koronavírus.

Ide o reakciu na obrancu Boliho Bolingoliho zo Celticu Glasgow, ktorý podnikol "tajnú" dovolenku v Španielsku a po návrate do krajiny nedodržal pravidlá izolácie. Bolingoli počas víkendu nastúpil v súboji proti Kilmarnock (1:1) napriek tomu, že mal sedieť doma v karanténe.

Sobotňajší zápas medzi Aberdeenom a St. Johnstone dokonca museli odložiť po tom, ako testy u dvoch hráčov Aberdeenu potvrdili ochorenie COVID-19 a ďalších šesť muselo ísť do povinnej izolácie po nočnom záťahu v bare.

Po víkende sa konala debata medzi trénermi a kapitánmi účastníkov škótskej Premier League a zástupcami vlády. Smerom ku klubom vyvstala pripomienka, že musia dodržiavať všetky predpisy.

Vedenie Celticu v súvislosti s kauzou potvrdilo, že situáciu okolo koronavírus berie mimoriadne vážne a podčiarklo, že v klube nezaznamenali ani jeden pozitívny prípad.

"Naši pracovníci v tomto smere pracujú naozaj tvrdo, aby zabezpečili bezpečnosť hráčov aj realizačného tímu," uvádza sa vo vyhlásení glasgowského klubu.

Od 26. júla musia všetky osoby, ktoré sa do Škótska vracajú zo Španielska, podstúpiť dvojtýždňovú izoláciu.

"Situáciu s Bolingolim vyšetríme a vyvodíme dôsledky," uviedol Celtic. Klub však pripomenul, že po návrate zo Španielska podstúpil dva testy na koronavírus s negatívnymi výsledkami.

"Ak s v škótskom futbale vyskytnú ďalšie podobné incidenty, teda keď bude ohrozené verejné zdravie, nebudeme mať inú možnosť ako prerušiť futbalovú ligu," uvádza sa vo vyhlásení vlády.

Nová sezóna v najvyššej škótskej futbalovej súťaže sa začala 1. augusta, tú predchádzajúcu zrušili ešte v máji.

Súvisiace články