7.Johann André ForfangNórsko408,2 (222,5+198,5)
8.Halvor Egner GranerudNórsko398,1 (220,0+206,5)
9.Daniel HuberRakúsko398,0 (221,0+203,0)
10.Daniel-André TandeNórsko393,8 (201,0+223,0)

OBERSTDORF. Slovinský skokan na lyžiach Timi Zajc sa stal na "mamuťom" mostíku HS-235 v nemeckom Oberstdorfe víťazom piatkových podvečerných pretekov Svetového pohára (SP) 2018/2019 a dosiahol premiérový triumf na podujatí tohto rangu.

Iba 18-ročný Zajc (nar. 26. apríla 2000) bol po prvom kole až šiesty, ale napokon so súčtom 430,1 bodu nechal za sebou všetkých svojich súperov, namerali mu 220 a 233,5 metra. Pre Slovinsko vybojoval prvé individuálne víťazstvo v tejto zimnej sezóne.

Druhé miesto s odstupom 5,3 bodu obsadil Poliak Dawid Kubacki, tretí bol Nemec Markus Eisenbichler (423,3 b.). Poľský obhajca veľkého krištáľového glóbusu Kamil Stoch po prvom kole ešte viedol, "iba" 197 metrov vo finálovom 2. kole ho však zosunulo na konečnú 5. priečku, aj za krajana Piotra Zylu.

Elitnú šestku výsledkového poradia uzatváral Rakúšan Stefan Kraft, víťaz ostatných troch pretekov jednotlvcov.

Dominátor Turné štyroch mostíkov na prelome rokov a hrdina deviatich individuálnych súťaží SP v tejto zimnej sezóne Rjoju Kobajaši z Japonska sa musel v piatok uspokojiť so 14. miestom, napriek tomu si udržal líderské postavenie v priebežnom celkovom hodnotení Svetového pohára s 1251 bodmi.