Svetový pohár v skokoch na lyžiach 2018/2019 - Oberstdorf, Nemecko

3.Stefan KraftRakúsko421,7 b213,0 m + 230,0 m
4.Piotr ZylaPoľsko417,2 b218,5 m + 221,0 m
5.Robert JohanssonNórsko414,4 b211,5 m + 229,0 m
6.Kamil StochPoľsko411,3 b207,0 m + 228,5 m

OBERSTDORF. Japonský skokan na lyžiach Rjoju Kobajaši sa stal na tzv. mamuťom mostíku HS-235 v nemeckom Oberstdorfe víťazom sobotňajších pretekov Svetového pohára a dosiahol jubilejný desiaty individuálny triumf na podujatí tohto rangu, všetky v tejto zimnej sezóne.

Dvadsaťdvaročný Japonec, ktorý skončil v piatok štrnásty, viedol aj po prvom kole a so súčtom 427,0 bodu nechal napokon za sebou všetkých svojich súperov. Súťaž sledovalo 17 500 divákov.

Druhé miesto s minimálnym odstupom 0,5 bodu obsadil Markus Eisenbichler z Nemecka, tretí bol Rakúšan Stefan Kraft (421,7 b.), ktorý sa na bronzový stupienok posunul z piatej priečky po prvom kole.

Piatkový víťaz Timi Zajc zo Slovinska sa musel uspokojiť s deviatym miestom.

Seriál Svetového pohára pokračuje v nedeľu 3. februára na mostíku HS-235 v Oberstdorfe ďalšími pretekmi jednotlivcov, štart 1. kola hlavnej súťaže je o 16.00 h.