Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Skalický využil šancu v KHL a bude bojovať o MS

P. Skalický v najvýchodnejšom bode KHL. Vladivostok leží v blízkosti hraníc so Severnou Kóreou. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 11. mar 2016 o 23:00

Zdalo sa, že bude bojovať o miesto v Košiciach, ale napokon sa stal hráčom bratislavského Slovana.

Pavol Skalický zažil prelomový ročník medzi seniormi. Ešte v máji sa zdalo, že bude bojovať o miesto v Košiciach, ale napokon zamieril na opačný koniec Slovenska a stal sa hráčom bratislavského Slovana. Spoľahlivé výkony v KHL mu vyniesli aj miestenku v reprezentácii.

KOŠICE. Pred sezónou prišiel spišskonovoveský odchovanec do východoslovenskej metropoly, no s úradujúcim majstrom absolvoval iba letnú prípravu a už sa nevrátil.

Jeho materský klub totiž vyhodnotil ponuku z KHL ako atraktívnejšiu.

„Do Slovana ma predala Spišská Nová Ves a ja som o tom nerozhodoval. Ponúknutá príležitosť ma však veľmi potešila a využil som ju,“ objasnil nečakanú zmenu.

Ak by Skalický ostal v Košiciach, je veľmi pravdepodobné, že by nezažil taký rýchly vzostup.

V belasom drese totiž pravidelne hrával a svoju úlohu vo štvrtej formácii si plnil nad očakávania.

„Spočiatku možno boli obavy, že nedostanem toľko priestoru, ale sústredil som sa iba na svoje výkony a chcel som trénerovi splatiť dôveru. Snažil som sa hrať jednoducho, nič na tom nemeniť a myslím si, že mi to celkom vyšlo,“ povedal 20-ročný krídelník.

Počas štyroch sezón v KHL vyskúšal Slovan Bratislava viacero mladých hráčov. Pozícia v checking line však väčšine talentov nesadla a mala skôr negatívny efekt. V Skalického prípade to bolo naopak.

„Každý chce hrať viac, vo vyššej formácii, ale ja som mladý hráč. Bol som vďačný za každú šancu, ktorú som dostal a keď som mal priestor, snažil som sa dať do hry všetko a ukázať, čo vo mne je.“

Z bitky si odniesol monokel

Na svoj vek má Pavol bohaté skúsenosti s mužským hokejom. V našej najvyššej súťaži hrával za HK Orange 20 či HC Košice a vyskúšal si aj pôsobenie vo švédskom tíme Örebrö HK, v ktorom naskočil do jedného duelu SHL.

Kontinentálna hokejová liga je však niekde inde, a tak bol prechod medzi európsku elitu ťažký.

„Je to kvalitná súťaž, kde hrajú top hráči a presadiť sa medzi nimi bolo skutočne náročné. Bodov mohlo byť aj viac, keby som premenil ďalšie šance, ale som rád aj za to,“ hodnotil.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.