Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Singlista Martikán v semifinále najrýchlejší s bravúrnou jazdou

TASR|18. aug 2004 o 10:21

Atény 18. augusta (TASR) - Dvojnásobný olympijský medailista singlista Michal Martikán zvládol semfinálovú jazdu v perejách slalomárskeho kanála Helliniko ...

Atény 18. augusta (TASR) - Dvojnásobný olympijský medailista singlista Michal Martikán zvládol semfinálovú jazdu v perejách slalomárskeho kanála Helliniko bravúrne. Jeho najrýchlejší čas, aj keď iba 0,12 s lepší ako u obhajcu zlata zo Sydney Francúza Tonyho Estangueta, znamenal, že cieľ získať opäť najcennejšiu medailu a zopakovať triumf z Atlanty si výrazným spôsobom pred nasledujúcou finálovou jazdou priblížil.

Po jazde Tonyho Estangueta sa zdalo, že rýchlejší čas už len ťažko niekto môže dosiahnuť. V ideálnom slnečnom počasí bez väčšieho vetra sa však najúspešnejší slovenský olympionik ukázal v perfektnom svetle a cez 20 bránok sa ako posledný zo semfinálovej dvanástky preštrikoval absolútne bezchybne. Na 1. medzičase síce strácal na Francúza 1,37 s, no na druhom už bol rýchlejší o 0,41 s. Na treťom mieste skončil Nemec Stefan Pfannmöller, ktorý sa viditeľne oproti kvalifikácii zlepšil, jeho čas 96,99 bol však až o 3,74 s pomalší ako Martikánov.

Súvisiace články