Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Siloví trojbojári majú domáce majstrovstvá za sebou

Adrián Perháč. Len 19-ročný sabinovský silový trojbojár vyhral kategóriu do 66 kg. (Autor: KST T+T)
Sportnet|Publikované 4. apr 2012 o 00:00

V posledný marcový deň sa v Sabinove uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky v silovom trojboji mužov, žien a masters.

Hlavným organizátorom podujatia bol klub silového trojboja T+T Sabinov, ktorý po domácich majstrovstvách mohol s celkovým priebehom podujatia vysloviť spokojnosť.

SABINOV. V Sabinove, kde sa konali majstrovstvá v silovom trojboji vôbec prvýkrát v histórii, sa stretla slovenská špička v celkovom počte 38 borcov.

Medzi nimi sa nestratili ani reprezentanti domáceho klubu, ktorí dali v niektorých kategóriách o sebe vedieť.

Výkony domácich reprezentantov z klubu silového trojboja T+T Sabinov potešili aj prezidenta tohto klubu, ale aj hlavného organizátora majstrovstiev Slovenska Ľubomíra Triščíka.

„Samozrejme, sme radi, ako sa umiestnili naši borci. Adrián Perháč nás prekvapil, pretože len ako 19-ročný vyhral kategóriu do 66 kg, keď porazil omnoho starších a skúsenejších borcov. To bol naozaj pekný úspech. Pavol Klíma skončil v kategórii do 83 kg na šiestom mieste. Opäť pekný výsledok, no a potom prišlo štvrté miesto Matúša Triščíka v hmotnostnej kategórii do 93 kg. Po prvej súťaži, čiže po drepoch bol ešte tretí, ale potom v tlaku a mŕtvom ťahu mu to nevyšlo. Verím, že sa tak stane v budúcnosti. Súhrne však môžem povedať, že sme z ich výkonmi spokojní.“

Spokojnosť s organizáciou

Hlavný organizátor majstrovstiev Slovenska Ľubomír Triščík vyjadril po podujatí spokojnosť nielen s výkonmi svojich zverencov, ale aj so samotným priebehom šampionátu.

„Sme naozaj spokojní, pretože celé majstrovstvá vyšli tak, ako sme chceli. Samozrejme, vyskytli sa maličké problémy, ale po ukončení podujatia vyslovil viceprezident pre silový trojboj veľkú spokojnosť s priebehom a organizáciou súťaže. Do haly si našli cestu v hojnom počte aj diváci, takže celkovo môžeme vysloviť spokojnosť. Neostáva mi nič iné ako sa poďakovať celému organizačnému tímu, ktorý zabezpečoval organizáciu majstrovstiev a divákom, ktorí prišli v hojnom počte.“

Monika Gavorníkova (KST Senica) sa stala víťazkou kategórie do 52 kg (drep – 150, tlak – 100, mŕtvy ťah – 140) výkonom v súčte 390 kg. Zároveň sa stala aj absolútnou víťazkou medzi ženami.

Medzi mužmi triumfoval Pavol Varchola (HTP Bardejov), ktorý vyhral kategóriu do 93 kg (drep – 340, tlak – 237,5; mŕtvy ťah – 300). Súčtom 877,5 kg sa stal rovnako celkovým víťazom medzi mužmi.

Súvisiace články