Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Shytov sa vracia do Michaloviec

Návrat po troch rokoch. L. Shytov naposledy hrával v ukrajinskom Armyansku. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 30. júl 2012 o 22:00

Káder MFK Zemplín však opustili Peter Jakubčo a Oliver Špilár.MICHALOVCE. Po dvojročnej pauze sa do MFK Zemplín Michalovce vracia ukrajinský stredopoliar Leonid Shytov, ktorý so svojimi staronovými spoluhráčmi zarezáva od uplynulého štvrtka.

Kým 30-ročný Shytov mužstvo posilnil, dvojica Pater Jakubčo a Oliver Špilár ho opustila.

Shytov, rodák zo Záporožia, prišiel prvýkrát do MFK Zemplín ešte v lete 2005. Tento stredný záložník sa ihneď stal oporou mužstva a zotrval v ňom do konca roka 2007.

Nasledujúcu jarnú časť sezóny sa však rozhodol ochutnať futbalový chlebík v Bejrúte, odkiaľ sa už po pol roku vrátil späť do Michaloviec.

Odohral tu ďalšie dva ročníky, no v lete 2010 po príchode trénera Vlastimila Petrželu už pre neho miesto v kádri nezostalo.

Putoval na ročné hosťovanie do Spišskej Novej Vsi a celú minulú sezónu strávil v ukrajinskom klube FC Tytan Armyansk, ktorý hrával druhú najvyššiu súťaž.

Od štvrtka je opäť v MFK Zemplín a je najčerstvejšou posilou v kádri Alberta Rusnáka.

Na pol roka do Humenného

Po dvoch rokoch opúšťa metropolu Zemplína Peter Jakubčo, 21-ročný odchovanec stropkovského futbalu. Sťahuje sa k nováčikovi tretej ligy Východ, do susedného Humenného

„V piatok som na novom pôsobisku absolvoval prvý tréning. Odchádzam tam na polročné hosťovanie,“ uviedol P. Jakubčo, defenzívny stredopoliar, ktorý dokáže zahrať aj na poste ľavého obrancu.

Postavou nevysoký futbalista by si mal súťažnú premiéru v drese 1. HFC odbaviť už v sobotu na ihrisku Slavoja Trebišov, kam z Michaloviec odišiel rovnako na hosťovanie do konca roka obranca Róbert Mižík, ktorý naposledy hrával za Lučenec.

Z MFK Zemplín odchádza aj ďalší rodák zo Stropkova, ktorý obliekal žlto–modrý dres Michaloviec tiež od leta 2010.

Útočník Oliver Špilár už zarezáva v prešovskom Tatrane, kam by mal odísť na hosťovanie alebo možno aj na trvalý prestup. Mládežnícky reprezentant Slovenska by mal hrávať za tamojšiu treťoligovú rezervu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.