Šesť medailí z atletického šampionátu dorastu idú na Spiš

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: TASR)
Sportnet|21. jún 2017 o 00:00

Dubnica nad Váhom hostila účastníkov šampionátu.

Dubnica nad Váhom hostila počas druhého júnového víkendu účastníkov slovenského šampionátu dorastu v atletike.

O šampionát bol medzi 16 – 17-ročnými pretekármi veľký záujem, o čom svedčí i výsledková listina obsahujúca 49 husto popísaných strán.

Pretekali dokonca i mladší, vekom ešte žiaci.

Šesť medailových kovov putuje i do nášho regiónu zásluhou pretekárov zo Spišskej Novej Vsi a Levoče.

Všetky získali bežci v prekážkových behoch od najkratších šprintov až po najdlhšiu disciplínu – tzv. steeple obsahujúci aj prekonávanie vodnej priekopy.

Dve zlatá

Najcennejšie kovy vybojovala vekom ešte žiačka, 15-ročná Spišiačka Natália Gyomraiová v šprinte na 100 m prekážok a Kristián Saluga z Levoče v behu na 2000 m prekážok.

Obaja si vytvorili nové osobné rekordy.

Dve striebra

Dve striebra si domov odnáša 17-ročný Matej Baluch zo Spišskej Novej Vsi.

Najskôr dobehol druhý vo finále behu na 110 m prekážok a na druhý deň rovnaké umiestnenie zopakoval na 400 m prekážok, kde pridal i nový osobný rekord. Kov rovnakej hodnoty vybojovala i 15-ročná Spišiačka Norika Jenčušová v behu na 2000 m prekážok.

Bronz

Bronz za 3. miesto v behu na 2000 m prekážok zavesili na krk organizátori 17-ročnému Spišiakovi Jurajovi Dunčkovi.

Z výsledkov:

Dorastenci:

Beh na 110 m prekážok:

1. Marek Beláň – AK Spartak Dubnica nad Váhom – 14,55 sek, 2. Matej Baluch – AŠK Slávia Spišská Nová Ves – 14,73 sek, 3. Radoslav Voľanský – ŠŠK J. A. Komenského Bardejov – 15,18 PB sek

Beh na 400 m prekážok:

1. Dávid Labo – AK Spartak Dubnica nad Váhom – 56,07 sek, 2. Matej Baluch – AŠK Slávia Spišská Nová Ves – 56 ,51 sek, 3. Patrik Dömötör – TJ Olympia Galanta – 56,52 sek

Beh na 2000 m prekážok:

1. Kristián Saluga – AK Slovan Levoča – 6:38,66 min, 2. Roman Šajter – ŠK ŠOG Nitra – 6:41,04 min, 3. Juraj Dunčko – AŠK Slávia Spišská Nová Ves – 6:44,94 min

Dorastenky:

Beh na 100 m prekážok:

1. Natália Gyomraiová – TJ Tatran Spišská Nová Ves – 14,40 sek, 2. Bibiana Tvrdoňová – ŠK Vital Bratislava – 14,49 sek, 3. Natália Holešová – ŠK ŠOG Nitra – 14,51 PB sek

1. Lucia Šišoláková – TJ Olympia Galanta – 7:33,16 min, 2. Norika Jenčušová – TJ Tatran Spišská Nová Ves – 7:40,14 min, 3. Anita Stachová – Slávia ŠG Trenčín – 7:44,71 min.

Domov»Sportnet na východe»Šesť medailí z atletického šampionátu dorastu idú na Spiš