Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Serbin sa dostal z Prešova do futsalovej reprezentácie

Prešovský ostrostrelec. Peter Serbin zaznamenal v aktuálnej sezóne už 25 gólov. (Autor: Viktor Zamborský)
_novy|Publikované 21. mar 2016 o 23:00

Na ihrisku je neprehliadnuteľný, strieľa gól za gólom a pre FK Prešov je jeden z najdôležitejších hráčov.

Nie je preto prekvapenie, že Peter Serbin neušiel ani pozornosti reprezentačných trénerov.

PREŠOV. Každý úspešný tím potrebuje streleckého lídra, ktorý bude svoje mužstvo držať gólmi nad vodou aj vo chvíľach, keď možno herne neprežíva práve najvydarenejšie obdobie.

Prešovskí futsalisti takú postavu vo svojom strede rozhodne majú. Prakticky niet zápasu, aby v streleckej listine nefigurovalo meno Peter Serbin. Hráč, ktorému tento šport prirástol k srdcu odmalička.

„Ako malí chlapci sme hrávali často futbal v telocvični aj vonku na ihrisku. Kamaráti ma volali, či by som neskúsil mestskú futsalovú ligu v Košiciach, tak som sa na to dal,“ hovorí o svojich začiatkoch v súčasnosti 27-ročný predátor súperových pokutových území.

Jeho talent nezostal dlho nepovšimnutý a v osemnástich rokoch ho aj Prešovčanom dôverne známy tréner Bačo vytiahol do kádra RCS Košice, vtedajšieho účastníka najvyššej futsalovej súťaže na Slovensku.

„Bola to pre mňa veľká škola, mal som možnosť sa mnohému priučiť. V jednom tíme som pôsobil s takými výbornými hráčmi a súčasnými reprezentantmi, ako sú Kozár, Kyjovský či Brunovský. Potom to už išlo samo,“ v krátkosti si zaspomínal.

S futbalom už skončil

Veľká väčšina futsalistov kombinuje v amatérskych podmienkach futsal s klasickým futbalom. Z tohto štandardu sa Peter trocha vymyká, hoci aj on, pochopiteľne, k „veľkému bratovi“ sálovky pričuchol.

„Najprv som sa orientoval viac na futbal, hrával som ho ešte v doraste. Nedarilo sa mi v ňom však tak, ako som si predstavoval, navyše bolo toho naraz dosť veľa, tak som s hraním futbalu skončil. Venoval som sa naplno štúdiu a po-
pritom hrával futsal,“ vysvetľuje prerod, keď sa z futbalistu stal plnokrvný futsalista.

V spomínanom RCS Košice pobudol päť rokov a potom jeho kroky nabrali iný smer.

„V Košiciach sa to skončilo neslávne, čo je veľká škoda. Tvorili sme dobrú partiu, mali sme vytvorené výborné podmienky. Dodnes prakticky nik z nás, čo sme v klube vtedy pôsobili, nepozná detaily neslávneho konca.“

Keďže východ republiky nemal následne v najvyššej súťaži zastúpenie, chvíľu futsalovo pauzoval, aby následne jeho kroky nabrali smer na opačný koniec republiky.

„Ozvali sa mi Nové Zámky, v ktorých kádri som pobudol necelý rok. Keď prišla ponuka z Prešova, neodolal som,“ dostáva sa k bodu svojej kariéry, kedy sa upísal klubu zo Šariša, ktorý si v tom čase začínal dláždiť cestu do povedomia tunajšieho športového fanúšika.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: _novy

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.