Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Sen sa stal skutočnosťou: Spišiačky sú bronzové

Bronzové Spišiačky. Hneď v prvej sezóne dosiahli historický úspech. (Autor: škbd)
Sportnet|Publikované 25. apr 2013 o 22:00

Historickú bronzovú medailu hneď v premiére extraligy žien vybojovali basketbalistky Spišskej Novej Vsi.SP. NOVÁ VES. Ruku na srdce! Po dvoch zápasoch o konečné tretie miesto bol stav série vyrovnaný 1:1. Vo víťazstvo Spišiačok v Šamoríne verili len tí najväčší optimisti.

Už na spišskonovoveskej palubovke dievčatá z juhu Slovenska ukázali svoju silu a kvality. Stredajší výsledok 65:57 a zisk bronzu patrí medzi najvýznamnejšie športové udalosti Spiša v roku 2013.

Keď hlásateľ počas mužského zápasu o postup do finále medzi Spišskou Novou Vsou a Komárnom zahlásil, že ženy v Šamoríne prehrávajú 25:32, nikto im veľké šance nedával.

Obrovská radosť vypukla, keď prišla správa, že ženy nakoniec v Šamoríne po heroickom výkone vyhrali 65:57 a hneď v prvom roku účinkovania v extralige vybojovali bronzové medaily.

„Neviem to ani slovami opísať, akí sme šťastní. Podali sme skvelý kolektívny výkon, a to rozhodlo. Po rozháranej úvodnej štvrtine sme trošku nezvládli prvý polčas, no stále som babám prízvukoval, že to dokážu a v tretej desaťminútovke to rozbalili naplno. Perfektne sme začali brániť, skvelý part odohrala Beňušková, no vyzdvihol by som hlavne kolektívneho ducha, ktorý nás dotiahol k tomuto historickému úspechu. Teraz si to vychutnáme, oslávime. Bol to náročný ročník, no stál za to. Bronzové medaily sú tým najlepším liekom na tú celoročnú drinu,“ spokojne a s veľkou radosťou opísal pocity po poslednom zápase sezóny tréner ŠKBD Rücon Spišská Nová Ves Dávid Demečko.

Už postup cez Piešťany medzi kvarteto najlepších na Slovensku bol pre novovzniknutý klub na Spiši obrovským úspechom. Veľká sila tohto tímu len tíško driemala.

Tréner Demečko stále prízvukoval, že to chce čas a trpezlivosť. Spišiačky mali svoju silu a veľký potenciál, len chýbala väčšia súhra a doladenie niektorých herných činnosti.

Bronzové medaily sú veľkou odmenou pre funkcionárov klubu, skvelého trénera a výborný tím hráčok, ktorý zabral vtedy, keď to bolo najdôležitejšie.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.