Semifinále - Rusko - Nemecko 2:2 po I. nedeľňajšej dvojhre

SITA|23. sep 2007 o 14:02

MOSKVA 23. septembra (SITA) - Ruskí tenisti po prvej z dvoch nedeľňajších záverečných dvojhier stále majú šancu na opätovný postup do finále Davisovho pohára reprezentačných družstiev mužov. Za obhajcov ...

MOSKVA 23. septembra (SITA) - Ruskí tenisti po prvej z dvoch nedeľňajších záverečných dvojhier stále majú šancu na opätovný postup do finále Davisovho pohára reprezentačných družstiev mužov. Za obhajcov trofeje vyrovnal v semifinále proti nemeckému tímu na 2:2 Michail Južnyj, ktorý v moskovskom súboji náhradných jednotiek oboch výberov zdolal Philippa Petzschnera za 168 minút 6:4, 6:4, 3:6, 6:3.

Na tento duel pôvodne mali nastúpiť Nikolaj Davydenko a Tommy Haas, ktorí zhodne nečakane prehrali svoje piatkové zápasy. Hostia sa na Olympijskom štadióne na antuke pod strechou dostali do vedenia v sobotňajšej štvorhre. Rozhodujúci zápas by mali absolvovať Igor Andrejev a Philipp Kohlschreiber. Rusko vedie v historickej bilancii nad Nemeckom 5:3 aj so zarátaním výsledkov bývalého Sovietskeho zväzu a niekdajšej SRN. "Zborná" vyhrala aj predchádzajúci zápas v roku 1999 v 1. kole svetovej skupiny vo Frankfurte 3:2. Predtým uspela v semifinále ročníka 1995 práve na moskovskom Olympijskom štadióne na antuke, takisto najtesnejším rozdielom. V druhom semfinále ročníka 2007 bojujú Švédsko a Spojené štaty americké, ktoré v Göteborgu vedú po sobote 2:1.

RUSKO - NEMECKO 2:2 po I. nedeľňajšej dvojhre

(Moska, Olympijský štadión, antuka v hale, kapacita 10 500 divákov)

Nedeľa:

Michail Južnyj - Philipp Petzschner 6:4, 6:4, 3:6, 6:3 za 168 minút

Sobota:

Michail Južnyj, Dmitrij Tursunov - Philipp Petzschner, Alexander Waske 3:6, 6:3, 6:7 (4), 6:7 (5) za 174 minút

Piatok:

Igor Andrejev - Tommy Haas 6:2, 6:2, 6:2 za 122 minút

Nikolaj Davydenko - Philipp Kohlschreiber 7:6 (5), 2:6, 2:6, 6:4, 5:7 za 263 minút

Domov»Tenis»Davis Cup»Semifinále - Rusko - Nemecko 2:2 po I. nedeľňajšej dvojhre