Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Sekera zostáva v Buffale: Chcel som dlhodobý kontrakt

Andrej Sekera odohral prvé zápasy za Buffalo v sezóne 2006/2007. Postupne sa vypracoval na jedného z lídrov v obrany. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|20. júl 2011 o 16:03

Slovenský obranca bude aj ďalšie štyri sezóny hrať za Buffalo Sabres. S klubom podpísal kontrakt na jedenásť miliónov dolárov.

BRATISLAVA. Príjemným prekvapením posledného ročníka NHL boli výkony Andreja Sekeru. Dvadsaťpäťročný hokejista si vybojoval v piatej sezóne stabilné miesto medzi najlepšími obrancami Buffala.

Výborne mu vyšiel najmä koniec základnej časti profiligy, keď ho zaradili medzi hviezdy týždňa. Aj z toho dôvodu sa vedenie Sabres rozhodlo, že mu ponúkne novú zmluvu. Dlho to vyzeralo, že o sume rozhodne až arbitráž 25. júla. Napokon sa však obe strany dohodli skôr a Sekera podpísal štvorročnú zmluvu na jedenásť miliónov dolárov.

Splnili sa mu obe priania

„Som spokojný, chcel som ostať v Buffale a taktiež som chcel dlhodobejší kontrakt. Splnili sa mi obe prianie, čo je výborné. Nemusel som sa tak stresovať a letieť na otočku do USA na arbitráž,“ rozhovoril sa odchovanec trenčianskeho hokeja pre SME.

Ofenzívny obranca mal v minulosti problémy s trénerom Sabres Lindym Ruffom, ktorý ho neraz nechal sedieť na lavičke náhradníkov. „Prvoradé je, aby som podával dobré výkony, podobné ako na konci ročníka, ak nie ešte lepšie. Potom sa už nebojím, že by sa opakovali veci z minulosti. Dôležité je, aby som nepoľavil.“

V prvom kole posledného play off Sabres tesne vypadli s Philadelphiou v siedmich zápasoch. Séria bola smolná aj pre bojnického rodáka, ktorý si počas nej natrhol brušný sval, čo ho pripravilo o možnosť reprezentovať na svetovom šampionáte na Slovensku.

„Bola to škoda, ale už som v poriadku. Piaty týždeň trénujem naplno. Brucho drží, nič ma nebolí a verím, že to tak ostane.“

Tvrdá príprava mu vyhovuje

Sekera sa pripravuje v Banskej Bystrici individuálne pod vedením uznávaného kondičného trénera Romana Švantnera. „Roman je na mňa tvrdý, ale stojí to za to, výborne ma pripraví na novú sezónu. Tréningy sú náročné, ale zaujímavé, nemôžem sa na nič sťažovať. Budem mať z čoho čerpať.“

Trojnásobný účastník majstrovstiev sveta sa chystá vykorčuľovať na ľad v polovici augusta. „Budem sa potom dva týždne pripravovať doma a na konci augusta by som chcel odletieť do Buffala. Tak, aby som tam bol dva až tri týždne pred začiatkom kempu,“ zakončil Sekera.

Súvisiace články