Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Sekera: Dostal som tri injekcie, brucho som si necítil

Andrej Sekera (Autor: SITA)
Ondrej Gajdoš|Publikované 30. apr 2011 o 10:00

Obranca Buffala ANDREJ SEKERA (24) poslal vo štvrtok večer na Slovensko smutnú správu. Neposilní reprezentačný tím na majstrovstvách sveta.

Obranca Buffala ANDREJ SEKERA (24) poslal vo štvrtok večer na Slovensko smutnú správu. Neposilní reprezentačný tím na majstrovstvách sveta.

Ako dopadlo vyšetrenie magnetickou rezonanciou?

"Zle. Mám natrhnutý bočný brušný sval na pravej strane. Lekári mi vraveli, že štyri až šesť týždňov by som nemal nič robiť. Keď sa chcem obrátiť, idem do auta, alebo sa zasmejem, tak ma to bolí. Moje plány o účasti na majstrovstvách sveta sú fuč. Mrzí ma to o to viac, že tohto roku sa zišla výborná partia a hrá sa na Slovensku."

Ťažké zranenie. Ako ste s tým mohli hrať v utorok siedmy zápas série s Philadelphiou?

"Dostal som tri injekcie na umŕtvenie. Necítil som si celé brucho. Bolo je to rozhodujúce stretnutie o postup, tam sa už nehľadí na bolesť. Človek niekedy musí aj riskovať, aby niečo získal. Škoda, že to nevyšlo."

V čom bola Philadelphia lepšia?

"Mala skúsenejšie mužstvo. Ofenzívne aj defenzívne hrala vynikajúco. V šiestom zápase sme viedli 3:1, ale náskok sme neudržali. To bol kľúčový moment. V hľadisku som sa cítil bezmocný, nemohol som pomôcť mužstvu. Po sérii som zablahoželal krajanovi Andrejovi Meszárošovi k postupu."

V NHL sa hrá tvrdo. Kde ste utrpeli zranenie?

"Práveže odohrám 76 zápasov a zranenia sa mi vyhýbali. Brušný sval som si natrhol na tréningu tesne pred koncom základnej časti. Zostal som dlhšie na ľade, aby som si zastrieľal na bránku. A pri streľbe som pocítil, akoby mi niečo na pravej strane puklo. Ako keď ťaháš špagát. Už prvé vyšetrenie magnetickou rezonanciou potvrdilo zlú predtuchu. Vyše týždňa som nič nerobil a s tabletami, injekciami proti bolesti som nastúpil na prvý zápas play off, ale trpel som. Prišlo ďalšie voľno a potom už spomínaný siedmy zápas."

Štvrtá sezóna v NHL bola vaša najvydarenejšia. Čomu to pripisujete?

"Predtým chceli odo mňa niečo iné, než, čo ja hrám. Nie som typ obrancu, ktorý vyhadzuje puky popri mantineli. Považujem sa za konštruktívny typ hokejistu. Teraz som sa snažil hrať môj hokej, užíval som si to a veci sa pohli v môj prospech. Pochopili to a potom som už mal pohodu."

S trénerom Lindym Ruffom mal v Buffale svojho času problémy aj Miro Šatan.

"Ja vychádzam s trénerom normálne, bez ťažkostí komunikujeme. Snažím sa robiť svoju robotu ako najlepšie viem a keď má pripomienky, tak to musím brať. Vraví sa, hlavou múr neprerazíš."

Patrili ste medzi troch najčastejšie nasadzovaných obrancov klubu s priemerom vyše 21 minút na zápas. Skončila sa vám dvojročná zmluva. Čaká vás zaujímavé leto, všakže?

"Určite áno. Som obmedzený voľný hráč, Buffalo má na mňa prednostné práva. Tento rok však už môžem ísť na arbitráž, čo hrá trochu v môj prospech."

Najproduktívnejším obrancom základnej časti NHL bol Ľubo Višňovský, ale do nominácie o Norrisovu trofej sa nedostal. Nezaskočilo vás to?

"Prekvapilo ma, keď som jeho meno v trojici kandidátov nenašiel. Neviem si to vysvetliť. Či by boli dvaja Slováci so Zdenom Chárom príliš veľa, alebo čo. Višňa mal vynikajúcu sezónu, hral ako malý boh. Podľa mňa by si trofej zaslúžil práve on. Dúfam, že sa teraz dočká úspechu na majstrovstvách sveta."

Sledovali ste prvý deň majstrovstiev sveta?

"Len na internete. Držím palce nášmu tímu a na budúci týždeň, keď sa vrátim domov, by som ich chcel prísť povzbudiť do hľadiska. Trénera Hanlona poznám z vlaňajších MS, mám rád jeho agresívny herný systém. Ak mužstvo zahrá na hranici svojich možností a bude mať aj šťastie, mohla by to byť medaila."

A váš tip na finále Stanley Cupu?

"Titul by som želal našim hráčom. Záleží, kto vyhrá v sérii Boston - Philadelphia. Zo Západnej konferencie to vyzerá na Detroit.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články