Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Sedemnástka si na ME zahrá s Rakúskom, Švajčiarskom a Švédskom

(Autor: ilustračné - tasr/ap)
SITA|4. apr 2013 o 15:04

Slovenská sedemnástka mala ako usporiadateľská krajina istú miestenku a nemusela hrať v kvalifikácii.

SENEC. Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov sa v základnej A-skupine na záverečnom turnaji majstrovstiev Európy stretnú s rovesníkmi z Rakúska, Švajčiarska a Švédska. Rozhodol o tom štvrtkový popoludňajší žreb v hoteli Senec.

Druhú štvorčlennú skupinu tvoria sedemnásťročné výbery Ruska, Ukrajiny, Chorvátska a Talianska.

Zápasy v eliminácii sa uskutočnia v dňoch 5., 8. a 11. mája, prvé dva tímy z každej skupiny postúpia medzi elitné kvarteto. Semifinále ME "17" sa hrá 14. 5. a finálový duel bude 17. mája na trávniku v Žiline.

Slovenská sedemnástka pod vedením trénera Ladislava Pecka mala ako reprezentant usporiadateľskej krajiny istú miestenku a nemusela hrať v kvalifikácii.

"Som rád, že to napätie a očakávanie pred žrebom máme za sebou a už sa môžeme chystať na samotný turnaj. Protivníci z Rakúska, Švajčiarska a Švédska, ktorých nám pridelil žreb, majú určite svoju kvalitu. Ukazuje sa, že veľké investície, ktoré prúdia do mládežníckeho futbalu v Rakúsku a vo Švajčiarsku, priniesli svoj úspech. Dôkazom je ich účasť na tomto finálovom turnaji. Súperov na takejto vysokej úrovni ako je záverečný turnaj majstrovstiev Európy si už nemôžeme vyberať. Musíme hrať s tými, ktorých nám pridelil žreb," uviedol po losovaní v Senci tréner SR "17" Ladislav Pecko.

"Žreb finálového turnaja majstrovstiev Európy sme prijali s veľkou pokorou, hoci ešte za nás nič nevyhral. Rozdelenie do skupín nám ešte nezaručuje postup ďalej. Ten si musíme v tejto kvalitnej konfrontácii vybojovať," povedal prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik.

Z kontinentálneho šampionátu na Slovensku si prvé tri tímy z každej skupiny (spolu 6) vybojujú účasť na majstrovstvách sveta hráčov do 17 rokov v Spojených arabských emirátoch (17. októbra - 8. novembra 2013), kde bude štartovať dovedna 24 krajín.

Žreb záverečného turnaja ME hráčov do 17 rokov (termín: 5. - 17. mája 2013):

A-skupina (zápasy sa budú hrať v Žiline a Dubnici nad Váhom): SLOVENSKO, Rakúsko, Švajčiarsko, Švédsko

B-skupina (duely sa budú hrať v Nitre a Zlatých Moravciach): Rusko, Ukrajina, Chorvátsko, Taliansko

Súvisiace články