Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Šebo v plánoch Hannoveru 96, prebiehajú rokovania so Slovanom

SITA|23. jún 2011 o 11:30

Vedenie nemeckého futbalového klubu Hannover 96 po neúspechu v snahe angažovať Stanislava Šestáka údajne zacielilo svoju pozornosť na ďalšieho slovenského reprezentačného útočníka - Filipa Šeba.hlas P. Kašpara

HANNOVER. Vedenie nemeckého futbalového klubu Hannover 96 po neúspechu v snahe angažovať Stanislava Šestáka údajne zacielilo svoju pozornosť na ďalšieho slovenského reprezentačného útočníka - Filipa Šeba.

Portál bild.de dokonca referuje, že 27-ročný hráč ŠK Slovan Bratislava by mohol podpísať zmluvu ešte v priebehu aktuálneho týždňa.

Spomenutý portál pripomína Šebove zahraničné skúsenosti (rakúska Austria Viedeň, škótsky Glasgow Rangers, francúzsky FC Valenciennes) a skutočnosť, že plynulo ovláda nemecký jazyk, pôsobil totiž v mládežníckej akadémii 1. FC Kolín. Problémom by údajne mohlo byť finančné vyrovnanie, "belasí" vraj požadujú za kanoniera, ktorý má platnú zmluvu iba do leta 2012, sedemciferné odstupné.

"Nejaké ponuky máme na stole, Filip má ale v prvom páde platnú zmluvu. Šebo je výborný hráč, ale je dôležitý aj v kabíne, nechceli by sme ho stratiť. Chápeme však, že bundesliga je bundesliga, je to sen každého futbalistu."

"Môžem potvrdiť, že záujem Hannoveru je reálny a aj odstupné by podľa našich predstáv malo mať sedem cifier," povedal pre agentúru SITA viceprezident "belasých" pre športovú oblasť Petr Kašpar. Funkcionár ale zároveň naznačil možný problém:

"Boli by sme radi, ak by nám Filip pomohol minimálne v predkolách Ligy majstrov, v pohárovej Európe sa v sezóne 2011/12 predstaví aj Hannover a ak ho my zaradíme na súpisku, nebude môcť hrať na medzinárodnej scéne za nemecký klub. Ak by sme rokovali o prestupe, bolo by z nášho pohľadu ideálne predať hráča až po ukončení nášho účinkovania v európskych pohároch. Uvidíme, je to ešte stále otvorené, no verím, že to nejako vyriešime."

V sezóne 2010/2011 odohral Šebo za Slovan 23 duelov, v ktorých nastrieľal 22 gólov a druhýkrát v kariére sa stal najlepším kanonierom najvyššej slovenskej súťaže.

Súvisiace články