Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Sabinov narazil na húževnatosť hostí z Vyšného Opátskeho

Marek Andraščík. Vyzdvihol aj kvalitu súpera. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 2. okt 2013 o 00:00

Musela im stačiť aj remíza, proti súperovi sa im hralo ťažko.

V najvyššej regionálnej futbalovej súťaži nie je jednoduché zvládnuť anglický týždeň, respektíve dva duely po sebe v krátkom časovom slede. Hoci Sabinovčania mali v predchádzajúcom víkende voľno, predsa v dohrávke v stredu s Barcou a naposledy proti Vyšnému Opátskemu vo vlastnom prostredí nedosiahli stopercentný bodový zisk. V strede týždňa sa im to síce podarilo, aj keď hra nemala požadované parametre, no naposledy už im musela stačiť aj remíza.

SABINOV. Hráči sa však na nejakú únavu nevyhovárali, hoci zladiť športové a pracovné povinnosti je niekedy náročné. Za výsledkom, ktorý neuspokojil, však vidia skôr iné príčiny.

Napriek paradoxom v popredí

Naznačil ich aj skúsený Marek Andraščík.

„Porovnávať Barcu a Vyšné Opátske sa nedá. V nedeľu sme narazili na húževnatého súpera, ktorý bol kombinačne na výške. Možno si trúfol aj na výhru, mal možnosti, naozaj sa proti nemu hralo ťažko,“ naznačil prednosti hostí skúsený futbalista MFK Slovan a pripomenul, že hostia mali vo svojom strede skúsených jednotlivcov (Maďarík či výborný brankár Vojtaško).

Jedno je isté - v tomto ročníku sa doma zverencom trénera Pavla Šaršalu nie príliš darí. Predtým remizovali s béčkom Michaloviec a na začiatku sezóny dokonca so Svitom pred vlastným fanúšikom podľahli. Vyzerá to tak, že na cudzích ihriskách to Sabinovčanom viac pasuje než doma.

„Je to pravda. Kým v minulom ročníku sme boli na vlastnej tráve oveľa úspešnejší a stratili len pár bodov, momentálne je to, žiaľ, naopak. U súperov sa nám hrá lepšie. Možno je to tým, že sa tam viac koncentrujeme a nemusíme toľko tvoriť. Naopak, na našom ihrisku spravidla privítame celky, čo bránia a musíme vymýšľať, čím by sme rivala zaskočili. To nám nesedí.“

Napriek týmto paradoxom predsa sa mužstvo nachádza na popredných priečkach, dokonca bolo krátko aj na špici pelotónu.

„Je to hrejivý pocit, povzbudenie hlavne pre mladých. Pomáha to zvyšovať odhodlanie, hoci pre nás starších to znamená zase i istý tlak.“

Zbytočné zakopnutia

Podľa M. Andraščíka domáce zlyhania mali spoločného menovateľa v podobe individuálnych chýb a zaváhaní.

„Hráme, hráme a potom urobíme jednu somarinu, za ktorú pykáme. Toho sa treba vyvarovať.“

Súvisí to i s tým, že niektorí sú menej vyzretí, získavajú poznatky za pochodu.

Aj proti V. Opátskemu to mali Sabinovčania dobre rozbehnuté. Viedli do prestávky 1:0, po zmene strán pridali ďalší zásah a zdalo sa, že ich nič nevykoľají. Lenže prišiel krátky úsek od 61. do 63. minúty a bolo vyrovnané.

„To by sa nemalo stať tímu, ktorý uvažuje o horných priečkach. Škoda, celý zápas drieme, makáme a potom na detinské kiksy doplatíme.“

Je ale pravda i to, že hostia si remízu za svoj výkon zaslúžili. „Vynikali pohyblivosťou, dreli i za nepriaznivého stavu a spoliehali sa na prehľad skúsených hráčov,“ pripomenul M. Andraščík a objektívne uznal prednosti rivala.

„Možno bol miestami i lepší, nastrelil aj brvno a vypracoval si tiež ďalšie šance. Určite aj oni chceli vyhrať, rovnako ako my. Mali sme k tomu naozaj blízko, nebyť zbytočných zakopnutí.“Súvisiace články