Rus delovkou rozhodol, po zápase chválil Budajovho rivala

Montreal sa tešil z víťazstva nad Tampou.
Montreal sa tešil z víťazstva nad Tampou. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|2. apr 2017 o 06:10

Montreal porazil Tampu Bay 2:1 po predĺžení.

BRATISLAVA. Montreal porazil Tampu Bay 2:1 po predĺžení a zvýšil svoj náskok na čele Atlantickej divízie na osem bodov. Slovenský brankár Peter Budaj v drese Tampy nechytal.

Za domácich najprv v druhej tretine skóroval Philip Danault. Za stavu 1:1 sa zápas posunul do predĺženia, ktoré po 51 sekundách ukončil rozhodujúcim gólom Rus Alexander Radulov.

Mali sme veľa šancí, no brankár súpera odchytal skvelý zápas a dostal ich až do predĺženia.

Alexander Radulov

Najprv Pacioretty potiahol puk a jeho strelu kryl Vasilevski v bránke Tampy, následne ten istý hráč prihral už pripravenému Radulovovi, ktorý delovkou nedal šancu brankárovi domácich.

"Mali sme veľa šancí, no brankár súpera odchytal skvelý zápas a dostal ich až do predĺženia. Tam ma Pacioretty pekne našiel a ja som šancu využil," povedal po zápase Radulov podľa webu nhl.com.

Brankár Montrealu Carey Price zaznamenal 21 úspešných zákrokov, Budajov rival v bránke Tampy Vasilevski 34.

Kapitánovi Edmontonu Connorovi McDavidovi už len 6 bodov chýba k dosiahnutiu 100-bodovej hranice. Líder produktivity NHL sa zaskvel v súboji Edmontonu s Anaheimom, v ktorom gólom a dvomi asistenciami prispel k triumfu domácich 3:2 po predĺžení.

V 62. min práve McDavid v úniku dvoch na jedného naservíroval puk Leonovi Draisaitlovi, ktorý rozhodol o tom, že v tabuľke Pacifickej divízie sa Oliers bodovo vyrovnali práve Ducks a s 97 bodmi sú na čele.

Istotu postupu do vyraďovacej časti majú už dávnejšie oba tímy.

Hokejisti Nashvillu zvíťazili nad Minnesotou Wild 3:0. Predators o triumfe rozhodli v 38. min, keď skórovali Filip Forsberg i Kevin Fiala.

Úspech Nashvillu spečatil v závere gólom do prázdnej bránky P.K. Subban.

NHL - nedeľa:

Tampa Bay - Montreal 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 52. Gourde (Hedman, Drouin) - 35. Danault (Pacioretty), 61. A. Radulov (Pacioretty, Danault)

Carolina - Dallas 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 25. Spezza (Elie, Pateryn), 59. Klingberg, 59. Shore

Detroit - Toronto 4:5 (1:0, 1:3, 2:2)

Góly: 15. Nyquist (Nielsen, Jensen), 37. Jensen (Zetterberg), 55. N. Kronwall (Zetterberg, Nyquist), 60. Green (Larkin, Helm) - 23. Matthews (Komarov, Zajcev), 34. Marner (Carrick), 36, W. Nylander (Matthews, Polák), 58. J. van Riemsdyk (Kadri, Gardiner), 59. Matthews (Boyle)

Tomáš Tatar (Detroit) odohral 21:03 min, 3 strely, 1 "hit", 1 zblokovaná strela, 1 pluska

Philadelphia - New Jersey 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 8. B. Schenn (C. Giroux, Gostisbehere), 12. McDonald (VandeVelde, Gudas), 31. Weal (Voráček, Del Zotto)

Winnipeg - Ottawa 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Góly: 24. Wheeler, 31. Lowry (Trouba), 48. Perreault (Little, Trouba), 60. Ehlers (Little, Laine) - 17. Hoffman (Brassard), 24. Hoffman (Pyatt, Ceci)

Edmonton - Anaheim 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 20. McDavid (Maroon, A. Larsson), 59. Lucic (Draisaitl, McDavid), 62. Draisaitl (McDavid) - 24. Getzlaf (Silfverberg, Fowler), 49. Eaves (Vermette, Silfverberg)

Andrej Sekera (Edmonton) odohral 21:22 min, 2 strely, 2 "hity", 1 zblokovaná strela